WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Na zdjęciu: Adam Hrycaniuk

Dyskwalifikacja Adama Hrycaniuka uchylona! Środkowy zagra w Dąbrowie Górniczej

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Hrycaniuk odwołał się od decyzji Sędziego Dyscyplinarnego PLK, który zdyskwalifikował środkowego na jeden mecz, a także nałożył na niego 4 tysiące złotych grzywny. W piątek dyskwalifikacja zawodnika została uchylona!

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Reprezentant Polski, po starciu z Milanem Milanoviciem w meczu Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra, został wyrzucony z boiska. W związku z niesportowym zachowaniem, Sędzia Dyscyplinarny PLK Jakub Kosowski nałożył na Adama Hrycaniuka karę finansową w wysokości 4000 zł oraz karę dyskwalifikacji na okres jednego meczu.

Po dyskwalifikacji Hrycaniuka ogromnej złości nie ukrywał właściciel Stelmetu BC, który groził, że biało-zieloni mogą nawet nie pojechać na sobotnie spotkanie do Dąbrowy Górniczej. Dyskwalifikacja reprezentanta Polski miała dotyczyć właśnie pojedynku z MKS-em.

Hrycaniuk odwołał się od decyzji PLK. W piątek w jego sprawie spotkała się Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Koszykówki, która po rozpoznaniu sprawy postanowiła uchylić karę dyskwalifikacji orzeczoną przez Sędziego Dyscyplinarnego PLK, utrzymując przy tym karę finansową w wysokości 4000 zł.

Taka decyzja oznacza, że Hrycaniuk będzie mógł zagrać w spotkaniu MKS - Stelmet BC.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek: W sporcie warto być "czerstwym chamem"
Czy jesteś zdziwiona/y decyzją Komisji Odwoławczej PZKosz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (59):

    Pokaż więcej komentarzy (56)