WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Radosław Hyży

Radosław Hyży składa broń - Zetkama bez trenera

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
6. kolejka I ligi koszykówki okazała się sądną dla kilku szkoleniowców. Po Noteci Inowrocław i Śląsku Wrocław, do zmiany trenera dojdzie również w Kłodzku.

- Klub Zetkama Doral Nysa Kłodzko informuje, iż trener Radosław Hyży, tuż po zakończeniu meczu 6. kolejki, złożył rezygnację z dalszego prowadzenia drużyny seniorów w sezonie 2017/2018 - czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu. Były reprezentant Polski trenerem kłodzkiego klubu był przez 11 ostatnich miesięcy.

Zespół przejmował po Marcinie Radomskim w momencie, w którym sytuacja Zetkamy była dramatyczna. Drużyna okupowała ostatnie miejsce w tabeli, a do końca sezonu zdołała przesunąć się o zaledwie jedną lokatę. Radosław Hyży odmienił jednak oblicze swoich podopiecznych, którzy nawet w przegranych meczach pozostawiali po sobie niezłe wrażenie.

Ale co najważniejsze, w fazie play-out z kwitkiem odprawił Noteć Inowrocław, która miała przewagę parkietu. Już po dwóch meczach na Kujawach, kłodzczanie byli w komfortowym położeniu, prowadzili 2-0 i wracali do siebie zamknąć serię. Ostatecznie skończyło się na utrzymaniu I ligi w stosunku 3-1. Po sezonie z klubu odeszli jednak liderzy - Marcin Bluma i Aleksander Leńczuk. Wiadomo więc było, że Zetkamę znów czeka trudny sezon.

Nikt się chyba jednak nie spodziewał bilansu 0-5 i porażki nawet z KK Warszawa, który kilka dni wcześniej zaprezentował się dramatycznie w Kutnie, zdobywając ledwie 25 punktów. Do Kłodzka ekipa beniaminka przyjechała odmieniona i zaaplikowała gospodarzom aż 90 oczek, tracąc przy tym 70. To przelało czarę goryczy. Hyży postanowił zrezygnować. Tak samo dzień wcześniej, po klęsce 61:118 w Bydgoszczy, postąpił były już trener Noteci, Milos Sporar.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o włos od zdobycia bramki! Zobacz skrót meczu Hamburger SV - Bayern Monachium [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Zetkama Doral Nysa Kłodzko utrzyma się w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL