Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Kiko Huesca / Luka Doncić, nastoletnia gwiazda Realu Madryt

Euroliga: Doncić znowu zachwycił. Real i Olympiakos nadal bez porażki

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Luka Doncić znowu zachwycił, a jego Real Madryt pozostał niepokonany. Gorąco było w Tel Awiwie, gdzie Maccabi po dramatycznej końcówce przegrało pierwszy mecz w sezonie - lepszy okazał się Olympiakos Pireus, który wygrał 69:68.

27 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. To dorobek Luki Doncicia w zwycięskim meczu jego Realu Madryt z rywalami z Mediolanu. Słoweniec ponownie udowodnił, że pod nieobecność Sergio Llulla totalnie przejął stery w ekipie Królewskich.

Zespół ze stolicy Hiszpanii wygrał trzeci mecz na starcie sezonu w Eurolidze i usadowił się na fotelu lidera.

Ponad 10 tysięcy fanów było świadkami niezwykle emocjonującego pojedynku Maccabi Tel Aviv z Olympiakosem Pireus. Gospodarze do ostatniej sekundy gonili Greków i ostatecznie okazali się gorsi o zaledwie jeden rzut.

To do gospodarzy należała ostatnia akcja. Przez całe boisko pognał Norris Cole, ale jego rzut równo z końcową syreną okazał się nieskuteczny, a to oznaczało jednopunktowe zwycięstwo zawodników z Pireusu.

ZOBACZ WIDEO Podział punktów, grał Błaszczykowski. Zobacz skrót meczu VfL Wolfsburg - Hoffenheim [ZDJĘCIA ELEVEN]

Cole z dorobkiem 22 oczek był najskuteczniejszym graczem meczu. Wśród triumfatorów 21 zaliczył Giorgos Printezis, który w końcówce trzeciej kwarty trafił dwie arcyważne trójki. Właśnie wtedy Olympiakos zbudował solidną przewagę, którą ostatecznie dowiózł do końcowej syreny.

Ekipa Chimek Moskwa słabo weszła w mecz z Crveną Zvezdą Belgrad. Serbski zespół już po pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 28 punktów. Gospodarze zdołali jednak z biegiem czasu odwrócić losy spotkania.

James Anderson zdobył 24 punkty trafiając m.in. czterokrotnie zza łuku, Aleksiej Szwed dołożył 18 oczek, 9 asyst i 5 zbiórek, a rosyjski team wygrał ostatecznie 85:78.

Double-double Adama Hangi nie uchroniło od porażki Dumy Katalonii. W Palau Blaugrana z wygranej cieszyć mogli się gracze Żalgirisu Kowno. Litewski zespół do triumfu poprowadził Vasilije Micic, autor 20 oczek i 8 asyst.

Wtorkowe wyniki 3. kolejki Euroligi:

Chimki Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad85:78
(Anderson 24, Szwed 18, Marković 10 - Bjelica 15, Feldeine 14, Rochestie 13, Lessort 12)

Maccabi Tel Awiw - Olympiakos Pireus68:69
(Cole 22, Jackson 14 - Printezis 21)

FC Barcelona Lassa - Żalgiris Kowno75:81
(Hanga 19 (10 zb), Seraphin 13, Koponen 13, Oriola 10 - Micić 20, Pangos 16, White 13)

Real Madryt - AX Armani Exchange Olimpia Mediolan100:90
(Doncić 27, Campazzo 14, Ayon 13, Causeur 12, Taylor 11 - Goudelock 20, Gudaitis 20, Micov 15, Theodore 10)

Euroliga 2017/2018

#DrużynaMZP+-
1CSKA Moskwa2419521491902
2Olympiakos Pireus2417717941756
3Fenerbahce Dogus Stambuł2417718941766
4Żalgiris Kowno2415919521914
5Real Madryt24141020321881
6Chimki Moskwa24141018631853
7Panathinaikos Superfoods Ateny24141018401831
8Maccabi Tel Awiw24121219512022
9Baskonia Vitoria Gasteiz24111319711933
10Unicaja Malaga24101418521903
11Crvena Zvezda Belgrad24101418791992
12Valencia Basket2491518431897
13Brose Baskets Bamberg2491518061900
14AX Armani Exchange Olimpia Milan2481619202030
15FC Barcelona Lassa2471719211941
16Anadolu Efes Stambuł2461818421988

Czy to ostatni sezon Doncicia w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL