Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kobe BryantPAP/EPA / Na zdjęciu: Kobe Bryant

Kto wprowadzi Bryanta do Hall of Fame? Były koszykarz ma dwóch kandydatów

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Kobe Bryant za jakiś czas trafi w poczet galerii sław NBA - to pewne. Były gwiazdor Los Angeles Lakers chciałby, aby wprowadził go tam ktoś z dwójki Michael Jordan - Phil Jackson.

Pięciokrotny mistrz NBA w barwach Los Angeles Lakers, nie ukrywa, że chciałby, aby w tak ważnej i uroczystej chwili, jaką będzie wprowadzenie do Hall od Fame, towarzyszył mu Michael Jordan lub też Phil Jackson.

- Jeśli chodzi o tych, którzy mogliby mnie zaprezentować, to są to dwie osoby: Michael Jordan lub Phil Jackson. To najwięksi mentorzy w mojej karierze, nie tylko jako dla sportowca, ale także człowieka. I jedyne co mogę zrobić, to im za wszystko podziękować - zaznaczył Bryant.

Rzucający obrońca w trakcie swojej kariery nie unikał porównań do Jordana. Były one niejako naturalne i zrozumiałe, gdyż charakterystyka ich gry, poruszanie się po parkiecie, szukanie pozycji, składanie do rzutu, były do siebie bardzo podobne. Niektórzy twierdzą nawet, że choć drugiego MJ'a nigdy nie było i nie będzie, to najbliżej do niego było w trakcie kariery zdecydowanie Bryantowi.

Z kolei Phil Jackson to trener, z którym Kobe zdobył swoje wszystkie tytuły mistrzowskie (2000-02, 2009-10). W historii swoich wzajemnych relacji, nie uniknęli zgrzytów, trudnych chwil, braku sukcesów, ale ostatecznie - po okresie przebudowy zespołu - zdobyli dwa kolejne tytuły dla Lakers.

W 2011 roku, jak wcześniej zapowiadał, Jackson zakończył trenerską karierę, a Bryant z jego następcami nie zdołał już zdobyć kolejnego, szóstego mistrzowskiego pierścienia, którym zrównałby się z Jordanem.

ZOBACZ WIDEO Szukasz sportowych emocji? Włącz WP Pilot

Kto ostatecznie, za kilka lat, wprowadzi Kobe'ego Bryanta do HoF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL