Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / DAN ANDERSON / Logo Weekendu Gwiazd w Nowym Orleanie

NBA: All-Star Weekend 2020 odbędzie się w Chicago

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Choć nieco trudno w to uwierzyć, All-Star Weekend powróci do Wietrznego Miasta po aż 32 latach przerwy! Ostatnim razem w tym miejscu wydarzenie odbyło się w 1988 roku.

Chicago ugości uczestników 69. w historii All-Star Weekend. Taką informację przekazali oficjalnie w piątek komisarz ligi NBA, Adam Silver, burmistrz miasta - Rahm Emanuel oraz dyrektorzy Bulls - Michael Reinsdorf i John Paxson. Impreza odbędzie się w stanie Illinois po raz trzeci.

Dwa poprzednie wydarzenia miały jednak miejsce w starej hali Bulls, czyli Chicago Stadium. Jest to zatem jednoznaczne z tym, że choć Mecz Gwiazd powróci do Windy City po długim czasie, to po raz pierwszy to United Center będzie gospodarzem All-Star Weekend.

Ostatnim razem, czyli w 1988 roku, największą znakomitością był rzecz jasna Michael Jordan, który oprócz statuetki MVP All-Star Game, okazał się także najlepszy w Slam Dunk Contest. W pokonanym polu pozostawił wówczas doskonałych "dunkerów" - Dominique'a Wilkinsa i Clyde'a Drexlera. Totalnie zawiódł z kolei Spud Webb (ostatnie, 7. miejsce).

Przez wiele lat Jerry Reinsdorf, właściciel Bulls, sprzeciwiał się temu, aby impreza powróciła do Chicago. Wpływ na zmianę przez niego decyzji miał m.in. jego syn, Michael. - Było też kilka innych miejsc, które były zainteresowane wydarzeniem - powiedział Adam Silver. - W następnej kolejności będziemy się starali rozpatrywać także inne kandydatury, zwłaszcza miast z nowymi halami. To kwestia czasu - dodał.

Wiele mówiło się o tym, że być może organizacja 69. Meczu Gwiazd przypadnie w udziale Golden State, Milwaukee, Detroit albo Sacramento, gdzie już są nowoczesne obiekty lub też ukończone zostaną one "na dniach", ale ostatecznie stało się inaczej. Wietrzne Miasto otrzymało imprezę, gdyż zmieniło się podejście do tematu właścicieli, a także sama United Center przeszła pewne prace, mające na celu jej rozbudowę.

- Jestem pewien, że gdyby tylko wcześniej wykazano zainteresowanie, bylibyśmy tu dużo szybciej niż dopiero po ponad 30 latach. Skoro jednak na nowo pojawiła się przychylność do tego pomysłu, Chicago awansowało na szczyt listy, bo lubimy duże ośrodki, a nie byliśmy tu od dłuższego czasu - stwierdził Silver.

ZOBACZ WIDEO: Zawodniczki pole dance odcinają się od klubów go-go. Duże perspektywy przed nowym sportem

Czy zaskoczyła cię informacja o tym, że Chicago nie było gospodarzem ASW od aż tak dawna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL