Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matt Barnes w barwach Golden State Warriors Getty Images / Gene Sweeney Jr / Na zdjęciu: Matt Barnes w barwach Golden State Warriors

NBA: w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo, teraz kończy karierę

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W poprzednim sezonie Matt Barnes zdobył mistrzostwo z Golden State Warriors, ale nie znalazł dla siebie miejsca w NBA w kolejnych rozgrywkach. W poniedziałek postanowił zakończyć karierę.

Matt Barnes trafił do NBA w drafcie 2002 roku i spędził w najlepszej lidze koszykówki 14 sezonów. Jego największym sukcesem z pewnością jest tytuł mistrzowski wywalczony w poprzednich rozgrywkach z Golden State Warriors, ale zawodnik odznaczał się przede wszystkim walecznym charakterem, nigdy nie odpuszczał, dlatego często mówiło się o nim także w kwestiach pozasportowych. 

W poniedziałek za pośrednictwem Instagrama ogłosił zakończenie sportowej kariery. 

Barnes reprezentował dziewięć klubów ligi NBA. Łącznie w sezonach regularnych rozegrał 929 meczów, 358 razy wychodząc na parkiet w pierwszej piątce. Średnie statystyki zatrzymał na poziomie 8,2 punktu oraz 4,6 zbiórki. Dwukrotnie zakończył rozgrywki wśród 10 graczy, którzy popełnili najwięcej fauli. 

Przez ostatnie lata o Barnesie pisało się również w kontekście jego konfliktu z byłym zawodnikiem, a obecnie trenerem - Derekiem Fisherem, który spotykał się z byłą żoną Matta - Glorią Govan.

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Górski: Byłem w wielkim głodzie narkotycznym. Lekarze bali się, czy nie zejdę

Czy Matt Barnes podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL