Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Waczyński w barwach Unicaji MalagaMateriały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga

Euroliga: Adam Waczyński i Unicaja Malaga przedłużyli swoją znakomitą serię

Krzysztof Kaczmarczyk
Czwarty mecz z rzędu wygrała Unicaja Malaga w Eurolidze. Tym razem Adam Waczyński i spółka w Tel Awiwie pokonali tamtejsze Maccabi 89:78 i są coraz bliżej najlepszej ósemki.

Unicaja złapała niesamowitą formę i żaden rywal nie jest jej straszny. W czwartkowy wieczór na gorącym izraelskim terenie wygrała z Maccabi Tel Awiw. Wszystko rozstrzygało się w ostatnich minutach pojedynku.

W decydujących momentach o triumfie zaważyły rzuty z dystansu. Celnie zza łuku rzucali Carlos Suarez i Ray McCallum, a Unicaja od stanu 66:69 objęła prowadzenie 82:75. W końcówce jeszcze jedną trójkę dołożył Nemanja Nedović i jasne stało się, że ekipa z Malagi tego meczu przegrać nie może.

Serb znajduje się ostatnio w wyśmienitej formie i w Tel Awiwie potwierdził ten fakt. Zaliczył 20 punktów (trafił m.in. czterokrotnie zza linii 6,75) i rozdał 6 asyst. 18 oczek dołożył Jeff Brooks.

Adam Waczyński tym razem "nie odpalił", ale swoją  cegiełkę do triumfu dołożył. Na parkiecie spędził niemal 26 minut, notując w tym czasie 5 punktów (2/7 z gry) i 3 zbiórki.

Po tym sukcesie Unicaja legitymuje się bilansem 7 zwycięstw i 8 porażek, a to sprawia, że będzie w bezpośrednim kontakcie z czołową ósemką, która zagra w fazie play-off.

Maccabi Tel Awiw - Unicaja Malaga 78:89
(Cole 16, Parakhouski 15, Jackson 14 - Nedović 20, Brooks 18, McCallum 15, Shermadini 15)