Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Maciej Lampe - jeden z czołowych koszykarz reprezentacji Polski

Reprezentant Polski znów na parkiecie. Grał bardzo krótko

Piotr Szarwark
Maciej Lampe powrócił do rywalizacji po kontuzji ścięgna udowego. Reprezentant Polski we wtorek grał krótko, a jego QingDao Eagles uległo Beijing Ducks (81:94).

Niemal miesiąc musiał pauzować Maciej Lampe w związku z kontuzją ścięgna udowego. Reprezentant Polski we wtorek wybiegł na parkiet w pierwszej piątce, ale grał tylko przez dziewięć minut. W tym czasie zdobył 13 punktów (5/9 za dwa i 1/1 za trzy), a także zebrał sześć piłek.

Zespół Lampego, QingDao Eagles, musiał uznać wyższość Beijing Ducks - 81:94. Eagles przegrali tym samym trzeci mecz z rzędu i zarazem już 16 w sezonie 2017/18, co daje im dopiero 16. miejsce w tabeli chińskiej CBA.

Przypomnijmy, że Lampe rozegrał tylko trzy mecze w nowych barwach, zanim kontuzja wymusiła na nim przerwę (notował w nich średnio 28 punktów i 16,3 zbiórki). Wcześniej, w sezonie 2016/17, reprezentował Shenzhen Leopards. Rozegrał wówczas 48 spotkań, będąc jednym z najlepszych zawodników drużyny - notował 23,2 punktu i 12,7 zbiórki.

Warto dodać, że we wtorek na parkietach ligi chińskiej pojawiło się kilku zawodników z przeszłością w NBA m.in. Pooh Jeter (49 punktów), Marshon Brooks (43), Jimmer Fredette (41), Andrew Nicholson (39), Von Wafer (37) Donatas Motiejunas (33).

Czy Maciej Lampe wciąż może być użytecznym zawodnikiem reprezentacji Polski?