Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Legia i Stelmet Newspix / Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik / Legia i Stelmet

Legia Warszawa gospodarzem Pucharu Polski. PLK zmieniła zasady losowania

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Legia będzie gospodarzem finałowego turnieju o Puchar Polski (15-18 lutego). Warszawianie będą jedną z czterech rozstawionych drużyn w losowaniu - to znacząca zmiana w porównaniu do ubiegłorocznego turnieju, w którym triumfowała ekipa Stelmetu BC.

Przedstawiciele PLK poinformowali, że Legia Warszawa będzie gospodarzem finałowego turnieju o Puchar Polski. Jednocześnie ogłoszono, że warszawianie będą jedną z czterech drużyn rozstawionych w losowaniu.

I ta informacja wzbudziła spore zaskoczenie, bo jeszcze 4 września 2017 roku władze PLK w oficjalnym komunikacie podały: "w losowaniu nie zostanie zastosowane rozstawienie drużyn". Dlaczego w takim razie zmieniono decyzję?

- Po zmianach w Zarządzie PLK doszło do zmiany decyzji. Chcieliśmy uniknąć sytuacji sprzed roku, kiedy w wyniku braku rozstawienia przed losowaniem okazało się, że najlepsza drużyna w tabeli spotkała się z drugą już w pierwszym meczu. Rozwiązanie z rozstawieniem trzech najlepszych drużyn oraz gospodarza było stosowane wcześniej i uważamy, że jest najlepsze - tłumaczy Michał Pacuda, dyrektor ds. komunikacji PLK.

Oprócz Legii w turnieju zagra siedem najlepszych zespołów w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki na dzień 7 stycznia 2018 r. (godz. 23.59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.

Losowanie par ćwierćfinałowych i układu półfinałów odbędzie się w tygodniu po wyłonieniu wszystkich uczestników imprezy. Legia i trzy najlepsze drużyny w tabeli będą rozstawione i nie spotkają się ze sobą w ćwierćfinałach.

Spotkania zostaną rozegrane w hali Arena Ursynów od 15 do 18 lutego 2018 r.

Terminarz turnieju finałowego Pucharu Polski:
15 lutego 2018 r. - dwa mecze ćwierćfinałowe
16 lutego 2018 r. - dwa mecze ćwierćfinałowe
17 lutego 2018 r. - mecze półfinałowe
18 lutego 2018 r. - finał Pucharu Polski

Legia Warszawa gospodarzem Pucharu Polski. PLK zmieniła zasady losowania

Czy w losowaniu Pucharu Polski powinno być zastosowane rozstawienie drużyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • alfa2 Zgłoś
  I takie postępowanie jest możliwe tylko w PLK, zmieniać reguły w czasie gry i rozstawiać drużynę, które nie wygrała ani jednego meczu, czyli jest najsłabszym zespołem ligi.
  • fazzzi Zgłoś
   Pamiętam jak wielu życzyło sobie Legii w PLK (sam do nich się zaliczałem)... hmmm postawa Legii napisać, że rozczarowuje to nic nie napisać. Wydawało się, że zainteresowanie koszem
   Czytaj całość
   dużych ośrodków rozpropaguje dyscyplinę... no wydawało się;] Im dalej w sezon tym rozpaczliwiej to wygląda. Legia miesza w składzie i chyba nie potrafi ustalić właściwego kierunku mieszania by ta herbata słodsza była. To... powiedzmy, że problem Legii... aleee to co z Pucharem to po prostu granda. Co to za formuła? Legia swoją postawą nie zasługuje na ciągnięcie za uszy. Nie mamy doświadczeń z rozgrywaniem Pucharu w stolicy? Rozstawianie służy temu by faworyci nie wpadali na siebie we wstępnej fazie pucharowej (jak się to ma do poziomu Legii?). To co wyczynia związek "od lat" tylko degraduje tę fajną dyscyplinę. To już towarzystwo wzajemnej adoracji siedzące jak kleszcz biednemu burkowi za uchem. Najsmutniejsze jest to, że te stale mielone żale jak grochem o ścianę... rozumiem, że kasiorka się zgadza w związku a co z zaległymi nagrodami? A może "dzika karta" dla Legii na Finał? Uszu im nie poobrywajcie z tym naciąganiem rzeczywistości pod siebie;]
   • jaroKlin Zgłoś
    W tej formule Legia ma realne szanse na awans do półfinału, bo w ćwierćfinale zapewne nie będzie grać z Anwilem, Stelmetem i MKS Dąbrową, a mecze ćwierćfinałowe mają tę
    Czytaj całość
    specyfikę, że przeciwnikowi Legii nie będzie opłacało się powiększanie przewagi punktowej nad Legią, lecz zachowanie sił najlepszych zawodników na kolejne mecze pucharowe, więc wzmocniona reprezentantem Łotwy Legia będzie mieć szanse zaskoczyć przeciwnika w drugiej części ostatniej kwarty.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL