Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub WojciechowskiMateriały prasowe / KoszKadra / Andrzej Romański / Na zdjęciu: Jakub Wojciechowski

Włochy: świetny występ Jakuba Wojciechowskiego nie wystarczył

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Betaland Capo d'Orlando doznał dziewiątej porażki w rozgrywkach ligi włoskiej. Tym razem zespół Jakuba Wojciechowskiego uległ Cantu (73:96), choć Polak rozegrał świetne zawody.

Jakub Wojciechowski jest jednym z liderów Betaland Capo d'Orlando w sezonie 2017/18. Polak w lidze włoskiej spisuje się bardzo dobrze, a swoją dyspozycję potwierdził w niedzielnym meczu ligowym. Jego zespół musiał uznać wyższość Acqua Vitasnella Cantu - 73:96.

O wysokiej porażce Capo d'Orlando zadecydowała przede wszystkim pierwsza kwarta spotkania, w której zespół Wojciechowskiego zdobył tylko siedem punktów, a stracił aż 26. W kolejnych odsłonach rywalizacji goście bezskutecznie gonili wynik i ostatecznie ulegli różnicą 23 "oczek". 

Wojciechowski był wyróżniającym się zawodnikiem na parkiecie. Zdobył aż 19 punktów (8/10 za dwa, 1/2 za trzy, 0/2 z linii rzutów wolnych), a żaden inny zawodnik, nawet ze zwycięskiej drużyny, nie pobił jego dorobku. Reprezentant Polski na parkiecie spędził 30 minut i w tym czasie zebrał też dziewięć piłek.

Po 14 spotkaniach sezonu 2017/18 Capo d'Orlando zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli z bilansem 5-9. Wojciechowski zatrzymał swoje średnie na poziomie 9,6 punktu oraz 6,1 zbiórki.

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner krytycznie o Janie Ziobrze. "Szykował się do tego od dłuższego czasu"

Czy jesteś zaskoczony/a dyspozycją Jakuba Wojciechowskiego we Włoszech?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL