Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Efektywny i efektowny Łukasz Wiśniewski

Kilku prawie zbiło wszystkich. Podziurawiony MKS postraszył Polski Cukier

Krzysztof Kaczmarczyk
Powiedzieć, że MKS Dąbrowa Górnicza walczył z Polskim Cukrem Toruń osłabiony, to nie powiedzieć nic. Pomimo tego zagrał z wielkim zębem, a wicemistrzowie Polski niemal do końca nie mogli być pewni triumfu. Ostatecznie wygrali 88:81.

MKS walczył z Twardymi Piernikami bez pięciu podstawowych zawodników. Pomimo to przez 39 minut mógł realnie myśleć o wygranej na terenie wicemistrza Polski.

W decydującej kwarcie przebudził się jednak Karol Gruszecki, a kolejny wielki mecz rozegrał Łukasz Wiśniewski. To oni w głównej mierze przechylili szalę na korzyść Polskiego Cukru, który tym samym pozostał niepokonany na własnym parkiecie.

Swoje tradycyjnie "po cichu" dołożył też Aaron Cel. Skrzydłowy w swoich statystykach zanotował 13 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

Wśród pokonanych tradycyjnie brylował D.J. Shelton, z triple double flirtował Jovan Novak (13 punktów, 9 zbiórek i 8 asyst), a swoją szansę znakomicie wykorzystał Patryk Wieczorek, który w normalnych okolicznościach pewnie "nie powąchałby" parkietu.

Paulius Dambrauskas, Aleksandar Mladenović, Maciej Kucharek, Witalij Kowalenko i Piotr Pamuła - to bez nich w Grodzie Kopernika musiał radzić sobie trener Jacek Winnicki, który w tych okolicznościach wywiózł z Torunia to co chciał, czyli obronił zaliczkę z pierwszej rundy - wtedy MKS wygrał 89:76.

Zdziesiątkowani dąbrowianie grali mądrze i spokojnie. W defensywie zaczęli od strefy, a w ataku szalał Shelton. Gdy dwie akcje 2+ wykończył Bartłomiej Wołoszyn ich przewaga wynosiła nawet 10 oczek.

Potem Polski Cukier zaczął przyspieszać, a skutecznie grał Wiśniewski i Glenn Cosey. To dzięki nim torunianie odrobili straty. Po trójce tego pierwszego ekipa Dejana Mihevca w 21 minucie po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Po chwili było już 57:47 dla gospodarzy, ale MKS zdołał wrócić.

Goście po kolejnej kapitalnej akcji Wołoszyna doprowadzili nawet do remisu, ale potem w końcu na miarę swoich możliwości zaczął grać Gruszecki. Skrzydłowy Polskiego Cukru wszystkie swoje punkty zdobył w czwartej kwarcie, a MKS nie miał już siły, żeby odwrócić losy pojedynku.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 88:81 (19:27, 23:18, 23:17, 23:19)

Polski Cukier: Łukasz Wiśniewski 20, Glenn Cosey 18, Aaron Cel 13, Karol Gruszecki 12, Krzysztof Sulima 8, Bartosz Diduszko 7, Cheikh Mbodj 4, Tomasz Śnieg 6, Aleksander Perka 0.

MKS: D.J. Shelton 27, Bartłomiej Wołoszyn 15, Aaron Broussard 13, Jovan Novak 13, Patryk Wieczorek 11, Michał Gabiński 2.