WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / Na zdjęciu od lewej: Josh Richardson i Goran Dragić

Duży problem Heat. Prawdopodobny koniec sezonu Diona Waitersa

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Dion Waiters zdecydował się poddać operacji lewej kostki, efektem czego jest bardzo możliwe, że opuści on resztę sezonu. Dla Miami Heat to spory kłopot.

W trwających rozgrywkach Dion Waiters był podstawowym zawodnikiem w rotacji zespołu z Florydy. Zdołał rozegrać 30 spotkań, wszystkie rozpoczynając jako starter. Miami Heat dostarczał - w prawie 31 minut gry - 14,3 punktu, będąc drugim strzelcem ekipy, a także 3,8 asysty.

Ostatnim pojedynkiem, w którym wystąpił, był mecz z Dallas Mavericks, w którym na parkiecie spędził zaledwie 8,5 minuty, zdobywając 4 "oczka". Po tym postanowił poddać się operacji, którą planował w zasadzie już latem, jednak wówczas zdecydował inaczej. Chciał odłożyć ją o rok, ale finalny efekt jest taki, że zamiast wspomóc swój zespół w drugiej części sezonu, stanie się dokładnie odwrotnie.

Odkąd Waiters nie gra, bilans podopiecznych Erika Spoelstry to jednak przyzwoite 6-2, a w tym momencie notują oni serię wygranych (5 z rzędu). Mimo to nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądała w dalszym okresie i czy jego brak nie okaże się w którymś momencie bardziej odczuwalny.

Wobec absencji 26-latka, jeszcze więcej do pokazania i udowodnienia mają szczególnie Josh Richardson i Wayne Ellington i na razie sprawdzają się dobrze, jak i zresztą cała ekipa. Zespół z Miami w chwili obecnej jest jedną z większych niespodzianek Wschodu. Łączny bilans Żaru to 24-17, co daje obecnie 4. lokatę w konferencji. Za plecami Heat plasują się chociażby Wizards, Bucks czy Sixers.

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek pod wrażeniem Kamila Stocha. "Serce się radowało, jak leciał"

Czy Miami Heat utrzymają swoje wysokie, 4. miejsce w konferencji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL