Najnowsze Wyniki/Kalendarz
walka Pinkstona i Sobina Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: walka Pinkstona i Sobina

Męczarnie lidera EBL. Anwil nieznacznie lepszy od Miasta Szkła Krosno

Jacek Konsek
Jacek Konsek
Emocje do samego końca i nieznaczna wygrana Anwilu Włocławek nad Miastem Szkła Krosno 68:66. Lider Energa Basket Ligi triumfował po raz 16. i jest nadal najlepszą ekipą w rozgrywkach.

Anwil Włocławek pozostaje niepokonany w Hali Mistrzów od połowy maja, ale dziewiąta kolejna wygrana przed własną publicznością w tym sezonie nie przyszła łatwo. Jeszcze na 100 sekund przed finałową syreną goście prowadzili 66:65 i byli o krok od sprawienia niespodzianki. Nie udało się, ale należą im się brawa za heroiczną walkę z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem.

Anwil męczył się niemiłosiernie głównie dlatego, że fatalnie egzekwował rzuty w ofensywie. Zaledwie 24 skończone akcje, to najgorszy wynik w tym sezonie, podobnie jak skuteczność na poziomie 38 procent. 5/28 w rzutach za trzy punkty to także wynik niegodny lider Energa Basket Ligi. Gospodarze ograli Miasto Szkła Krosno 68:66, ale niewiele brakowało a bohaterem gości mógł zostać Davis Lejasmeiers, który miał szanse w ostatniej akcji meczu odwrócić losy spotkania.

Anwil miał ogromne problemy od samego początku. Inicjatywę przejął tylko w drugiej kwarcie, którą wygrał 22:9. Szalał Ivan Almeida, który popisał się niesamowity wsadem w pierwszej połowie, ale co najważniejsze - zdobywał punkty. Tak naprawdę tylko on grał na wysokim poziomie, dopiero w czwartej kwarcie kluczowe akcje przeprowadzał Michał Nowakowski. Reszta zagrała mocno przeciętnie.

Tymczasem krośnianie bez respektu dla wyżej notowanego rywala robili swoje. W pewnym momencie mieli 8/12 za trzy i konsekwentnie grali swoją koszykówkę. Skuteczny był JayVaughn Pinkston, za trzy świetnie rzucał Krzysztof Jakóbczyk, a z ławki dobre zmiany dawali Lejasmeiers czy Sroka. Zabrakło niewiele, aby odnieść siódme zwycięstwo w sezonie.

Almeida zakończył zawody z 21 punktami, 10 zbiórkami, pięcioma przechwytami, czterema asystami i czterema blokami! Jakóbczyk zdobył dla gości 15 oczek, dwa mniej miał Pinkston.

Anwil z utęsknieniem czeka na powrót Kamila Łączyńskiego, bez którego gra wygląda bardzo przeciętnie. Już za tydzień włocławianie zmierzą się z Rosą Radom, która w niedzielę dostała mocne baty od beniaminka z Gliwic.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 68:66 (12:20, 22:9, 17:20, 17:17)

Anwil: Ivan Almeida 21, Michał Nowakowski 12, Jarosław Zyskowski 8, Ante Delas 7, Paweł Leończyk 6, Jaylin Airington 6, Josip Sobin 6, Szymon Szewczyk 2.

Miasto Szkła: Krzysztof Jakóbczyk 15, Jayvaughn Pinkston 11, Davis Lejasmeiers 9, Peter Alexis 9, Marcin Sroka 8, Jakov Mustapić 7, Dariusz Oczkowicz 5.

Energa Basket Liga 2017/2018

#DrużynaMPktZP+-
1Anwil Włocławek325624827322366
2BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski325523925862350
3Polski Cukier Toruń325523927302427
4Stelmet Enea BC Zielona Góra3253211127382505
5Rosa Radom3252201226592531
6MKS Dąbrowa Górnicza3250201226422477
7King Szczecin3250181426562583
8PGE Turów Zgorzelec3250181427222707
9TBV Start Lublin3249171526192588
10Trefl Sopot3249171525682519
11Asseco Gdynia3249171526072650
12Polpharma Starogard Gdański3247151725252575
13AZS Koszalin3243112125062756
14GTK Gliwice3242102225482756
15Miasto Szkła Krosno324082424812711
16Legia Warszawa323752724492823
17Czarni Słupsk322452714631907

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Zawodniczka MMA o azjatyckiej urodzie. Nie dałbyś jej 35 lat

Czy Anwil Włocławek będzie najlepszą drużyną PLK po sezonie zasadniczym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL