Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vladimir Dragicević w meczu z CEZ Nymburk WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Vladimir Dragicević w meczu z CEZ Nymburk

LM: Korzystna sytuacja Stelmetu Enei BC. Mogą awansować nawet przy porażce w Nymburku

Dawid Borek
Dawid Borek
Coraz mniej niewiadomych w rundzie grupowej Ligi Mistrzów. Stelmet Enea BC o ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej walczy już jedynie z Sidigasem Avellino.

W minionej kolejce Ligi Mistrzów w grupie D padły następujące rezultaty: Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Nanterre 92, Sidigas Avellino wygrał z Arisem Saloniki, Besiktas Stambuł ograł Telekom Baskets Bonn, z kolei CEZ Basketball Nymburk okazał się lepszy od BC Ostenda.

Takie rozstrzygnięcia oznaczają, że o czwarte miejsce - ostatnie premiowane awansem do kolejnej fazy Basketball Champions League - walczą już tylko Stelmet Enea BC i Sidigas. W tym momencie oba zespoły mają bilans 6 zwycięstw 7 siedmiu porażek. Jedną wygraną mniej ma BC Ostenda, jednak Belgowie nie mają już szans na dogonienie zielonogórzan (gorszy bilans bezpośredni).

W ostatniej kolejce rundy grupowej Stelmet Enea BC zagra na wyjeździe z CEZ Basketball Nymburk, z kolei Sidigas zmierzy się, także w spotkaniu wyjazdowym, z Telekomem Baskets Bonn. Co musi się stać, by biało-zieloni wywalczyli awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?

Scenariusz 1: Stelmet Enea BC wygrywa w Nymburku, Sidigas zwycięża z Telekomem - awans Stelmetu Enei BC (lepszy bilans bezpośredni w meczach z Włochami).

Scenariusz 2: Stelmet Enea BC wygrywa w Nymburku, Sidigas przegrywa z Telekomem - awans Stelmetu Enei BC (jedno zwycięstwo więcej na koncie zielonogórzan).

Scenariusz 3: Stelmet Enea BC przegrywa w Nymburku, Sidigas przegrywa z Telekomem - awans Stelmetu Enei BC (równy bilans w tabeli, ale zielonogórzanie z lepszym bilansem bezpośrednim w meczach z Włochami).

Scenariusz 4: Stelmet Enea BC przegrywa w Nymburku, Sidigas zwycięża z Telekomem - awans Sidigasu.

Stelmet Enea BC ma wszystko w swoich rękach. Jeśli sprawdzi się jeden z trzech pierwszych scenariuszy i zielonogórzanie awansują do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, ich kolejnym rywalem będzie jeden ze zwycięzców innych grup. Kto? To okaże się dopiero po losowaniu, które odbędzie się 14 lutego.

Wariant 1: Zwycięzca grupy A - AS Monaco (na ten moment bilans 13-0).
Wariant 2: Zwycięzca grupy B - Iberostar Teneryfa lub MHP Riesen Ludwigsburg (oba zespoły z bilansem 11-2).
Wariant 3: Zwycięzca grupy C - obecnie w tabeli przewodzi Banvit BC z bilansem 9-5, jednak Turcy mogą stracić jeszcze pierwsze miejsce w grupie

Jeśli natomiast sprawdzi się czwarty z zaprezentowanych scenariuszy i Stelmet Enea BC nie awansuje do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, to zielonogórzanie będą co prawda kontynuowali rywalizację w Europie, jednak nie w Basketball Champions League, z FIBA Europe Cup.

ZOBACZ WIDEO Witold Mazur wraca po poważnym upadku. "Było spore ryzyko, miałem uszkodzony kręgosłup"

Czy Stelmet Enea BC awansuje do kolejnej fazy Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL