Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński

Euroliga: Adam Waczyński uratował Unicaję Malaga, niemal perfekcyjny występ naszego snajpera

Krzysztof Kaczmarczyk
Kolejny bardzo dobry, a wręcz bezbłędny występ zaliczył Adam Waczyński. Polski snajper ponownie był najskuteczniejszym graczem Unicaji Malaga, która w czwartek ograła we własnej hali Anadolu Efes Stambuł 81:68.

Bardzo ważną wygraną odniosła Unicaja Malaga, która nadal pozostaje w walce o udział w fazie play-off Euroligi. Bohaterem meczu z tureckim Anadolu Efesem Stambuł był bez wątpienia nasz superstrzelec Adam Waczyński.

Polski snajper długo musiał czekać, aż trener Joan Plaza wpuści go do gry, ale gdy to w końcu nastąpiło (w 12 minucie meczu), Waczyński szybko stał się kluczową postacią tego starcia.

Już do przerwy zaliczył 9 oczek, a jego Unicaja prowadziła wyraźnie, bo 40:28. Po zmianie stron rywale z Turcji zaczęli jednak odrabiać straty i na cztery minuty przed końcem przewaga gospodarzy wynosiła już tylko dwa oczka.

Wtedy jednak do gry wkroczył "Waca". Polak najpierw wymusił przewinienie w ataku, a potem dwukrotnie celnie przymierzył zza łuku. Wszystko to poprawił dwoma celnymi rzutami wolnymi i Unicaja mogła cieszyć się z bezcennej wygranej.

Waczyński pojedynek zakończył z dorobkiem 20 punktów, kolejny raz będąc najlepszym strzelcem teamu z Malagi. Nasz reprezentant trafiał niemal wszystko. Wykorzystał 5 z 6 rzutów z gry (w tym 3/4 zza linii 6,75) i nie pomylił się przy żadnej z siedmiu prób z linii rzutów wolnych.

Dla podopiecznych Plazy był to dziewiąty triumf w Eurolidze, dzięki któremu pozostają w walce o udział w fazie play-off.

Unicaja Malaga - Anadolu Efes Stambuł 81:68 (23:12, 17:16, 23:27, 18:13)
(Waczyński 20, Milosavljević 12, Augustine 10 (12 zb) - McCollum 16, Dragić 12)