Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alysha Clark w walce z Elżbietą MiędzikPAP / Tytus Żmijewski / Alysha Clark w walce z Elżbietą Międzik

Otwarcie finałów dla CCC Polkowice. Trzy gwiazdy załatwiły sprawę

Krzysztof Kaczmarczyk
Miłe złego początki. Artego Bydgoszcz dobrze zaczęło pierwszy mecz finałów Energa Basket Ligi Kobiet, ale to CCC Polkowice mogło cieszyć się z triumfu 76:66. Pomarańczowe wygrały, bowiem miały po swojej stronie zabójcze trio.

Już w pierwszym meczu finałów "Pomarańczowe" odebrały bydgoszczankom atut w postaci przewagi parkietu. CCC przegrywało różnicą nawet 11 oczek, ale w drugiej połowie miało zdecydowanie więcej jakości.

Miało też w swoim składzie Alyshe Clark, Temi Fagbenle i Weronikę Gajdę. Trio to zdobyło łącznie aż 67 z 76 punktów prowadząc CCC do bardzo ważnej wygranej. Polkowiczanki tym samym pozostają niepokonane w fazie play-off.

Początek należał do gospodyń. Szalała Jennifer O’Neill, Artego trafiło 10 z 12 rzutów z gry w pierwszej kwarcie i prowadziło nawet 23:12.

Taka przewaga utrzymywała się do końca pierwszej połowy, bowiem nie do zatrzymania była Agnieszka Szott-Hejmej. Doświadczona skrzydłowa w samej drugiej części zdobyła 10 oczek, a bydgoszczanki schodziło do szatni prowadząc 43:35.

Po zmianie stron do ataku ruszyły jednak podopieczne Marosa Kovacika. CCC zaczęło od serii 10:0, po której wyszło na upragnione prowadzenie. Rozpędzone polkowiczanki poprawiły defensywę, a po drugiej stronie boiska swój koncert rozgrywała Clark.

Amerykanka do perfekcji wykorzystywała fizyczną przewagę pod koszem, trafiała też z dystansu (4/6 zza łuku), a mecz zakończyła z 29 punktami na koncie. Decydujące dwa rzuty trafiła jednak Gajda - najpierw z półdystansu w kontrze, potem z dystansu na dobicie Artego.

Drugi mecz finałów Energa Basket Ligi Kobiet już w piątek. Początek o godzinie 18:45. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 66:76 (23:17, 20:18, 8:19, 15:22)

Artego: Agnieszka Szott-Hejmej 16, Dragana Stanković 14, Jennifer O'Neill 12, Julie McBride 11, Elżbieta Międzik 7, DeNesha Stallworth 4, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Julia Adamowicz 0.

CCC: Alysha Clark 29, Temi Fagbenle 21, Weronika Gajda 17, Angelika Stankiewicz 5, Lauren Ervin 2, Miljana Bojović 2, Magdalena Leciejewska 0, Artemis Spanou 0, Karolina Puss 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla CCC Polkowice

Czy CCC Polkowice zostanie mistrzem Polski?