Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Startu Lublin WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy Startu Lublin

W Lublinie nie tracą czasu. Kolejny zawodnik z umową

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Już trzeci zawodnik podpisał nową umowę z TBV Startem Lublin na kolejny sezon. Do Mateusza Dziemby i Urosa Mirkovicia dołączył Roman Szymański, polski podkoszowy, który ma za sobą udane miesiące.

Przed sezonem 2017/2018 Roman Szymański podpisał umowę z TBV Startem. Wielu ten ruch działaczy lubelskiego klubu krytykowało, ale Polak pokazał, że może być bardzo przydatnym zawodnikiem w zespole.

David Dedek, który współpracował z nim wcześniej w Asseco Gdynia, doskonale wiedział, jak skorzystać z jego atutów. Szymański przeciętnie w ciągu 15 minut spędzanych na parkiecie notował 3,7 punktu oraz 4,5 zbiórki. To najlepsze jego statystyki w historii występów w PLK.

Obie strony doszły szybko do porozumienia w sprawie nowej umowy. Szymański bardzo chwali organizację klubu z Lublina. - Bardzo dobrze czuję się tu wraz z moją rodziną. Przyjechaliśmy z Torunia, ale uważamy, że Lublin jest świetnym miastem. Mamy wspaniałych kibiców, podobnie jak zarząd, prezesa, sztab szkoleniowy i z wielką chęcią będę nadal tu grał - mówi polski podkoszowy.

To trzeci zawodnik, który podpisał umowę na kolejny sezon. Wcześniej nowe kontrakty parafowali Uros Mirkovic i Mateusz Dziemba.

ZOBACZ WIDEO Odrodzenie Paris Saint-Germain. Cavani na ratunek [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy TBV Start Lublin w następnym sezonie zagra w fazie play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL