Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawodnicy Charlotte HornetsNewspix / ZUMA / Zawodnicy Charlotte Hornets

NBA: Michael Jordan zatrudnił nowego trenera dla swojego zespołu

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Michael Jordan szybko znalazł nowego szkoleniowca dla Charlotte Hornets. Jego klub od nowego sezonu poprowadzi James Borrego.

W kwietniu 2018 roku Charlotte Hornets po pięciu latach rozstali się z trenerem Stevem Cliffordem. Właściciel zespołu, Michael Jordan, szybko wziął się do pracy i po niespełna miesiącu znalazł zastępstwo dla niego. Nowym szkoleniowcem Szerszeni został James Borrego. 

Jordan rozpatrywał kilku kandydatów na stanowisku trenera Hornets. Do finałowej rundy rozmów awansował Borrego i Jay Larranaga (asystent szkoleniowca Boston Celtics). Ostatecznie wybór padł na tego pierwszego. 

Borrego przez lata pracował nad swoim warsztatem trenerskim pełniąc głównie rolę asystenta. Tak było w Nowym Orleanie, a później w Orlando. Pod koniec sezonu 2014/15 pełnił on rolę tymczasowego trenera Magic, a następnie trafił pod skrzydła Gregga Popovicha w San Antonio Spurs. Borrego był do tej pory jednym z najbardziej cenionych asystentów w środowisku NBA. Teraz dostanie poważną szansę sprawdzenia swoich umiejętności. 

Jego zadanie będzie jednak bardzo trudne. Hornets zakończyli poprzedni sezon z bilansem 36-46 (dokładnie tak samo jak w rozgrywkach 2016/17) i nie zdołali awansować do play-offów.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: o krok od tragedii na wyścigu kolarskim!

Czy Hornets podjęli dobrą decyzję zatrudniając Jamesa Borrego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Trochę jestem zaskoczony. Ale może to i dobrze, że nie szukał wśród znanych ale i trochę już "zgranych" trenerów zwalnianych w innych klubach. M. Jordan biedy nie klepie, więc może
  Czytaj całość
  sobie pozwolić na to żeby spokojnie poczekać na potwierdzenie słuszności (lub nie) swojej decyzji.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL