Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna InvestInTheWest AZS AJP Gorzów WielkopolskiWP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: drużyna InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Reprezentantka Białorusi zagra w Gorzowie Wielkopolskim

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
W Gorzowie Wielkopolskim trwa przebudowa kadry na nowy sezon. Najnowszym nabytkiem zespołu, który prowadzony będzie przez Dariusza Maciejewskiego, została reprezentantka Białorusi, Maria Papova.

Dariusz Maciejewski w nowym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet będzie dysponował mocno odmienioną kadrą akademiczek.

W drużynie zostaje m.in. Yuliya Rytsikava, która w nowym sezonie będzie miała w Gorzowie Wielkopolskim koleżankę z reprezentacji. Nową zawodniczką akademiczek została bowiem Maria Papova.

- Obserwuję tą zawodniczkę od Mistrzostw Europy w 2015 roku, gdzie była ich objawieniem. Mimo dość młodego wieku to jedna z najlepszych europejskich zawodniczek na pozycji 4/5. Silna fizycznie, waleczna, bardzo dobrze grająca pod koszem, jak i na obwodzie. Ograna zarówno w reprezentacji jak i mocnych europejskich ligach. Cieszę się, że będziemy razem pracować. Jestem przekonany, że Maria będzie bardzo mocnym ogniwem naszego nowego zespołu - komplementuje nową podopieczną Maciejewski.

Papova ma 24 lata i już zdążyła mocno dać się we znaki reprezentacji Polski podczas meczów eliminacyjnych do dwóch ostatnich EuroBasketów. Ostatni sezon spędziła w Turcji, gdzie jako zawodniczka Botas Spor notowała średnio 6,1 punktu i 3,1 zbiórki.

W ekipie AZS-u zostaje też Beata Jaworska. - W nadchodzącym sezonie mocno stawiamy na zawodniczki wychowane w naszym systemie szkolenia. Beata to zawodniczka, która spełnia ten warunek. W ostatnim sezonie grała mniej ze względu na silną konkurencję Polek na swojej pozycji. Teraz dostanie większą ilość minut - komentuje Maciejewski.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: o krok od tragedii na wyścigu kolarskim!

Papova będzie solidnym wzmocnieniem ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Baloncesto Zgłoś
  Ale po odejściu Misiek, Szajtauer oraz Pawlak, polska rotacja jest dość wąska. W zasadzie w Gorzowie zostały tylko 3 krajowe koszykarki (Stelmach, Jaworska i Dźwigalska). Jeśli nie
  Czytaj całość
  dojdzie jeszcze choćby jedna w miarę solidna Polka, to pierwsza czwórka w lidze może pozostać jedynie w sferze marzeń.
  • baza Zgłoś
   Papova to naprawdę solidny transfer :) Podoba mi się początek budowy tej drużyny.
   • Baloncesto Zgłoś
    Wg słów wiceprezesa gorzowskiego klubu (które padły w wypowiedzi dla lokalnej stacji radiowej) planowane jest jeszcze zakontraktowanie dwóch zawodniczek z zagranicy (w domyśle - spoza
    Czytaj całość
    Europy) oraz jednej z europejskim paszportem. Będą to zawodniczki o dużej wymienności pozycji, a priorytetem jest znalezienie dobrej rozgrywającej.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL