WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Mike Budenholzer

NBA: Giannis Antetokounmpo ma trenera. Mike Budenholzer poprowadzi Milwaukee Bucks

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Mike Budenholzer długo bez pracy nie pozostawał. Po odejściu z Atlanty Hawks, 48-letni szkoleniowiec był głównym kandydatem do objęcia posady w Milawukee i tak też się stanie. Ze stanu Georgia przeprowadzi się do Wisconsin.

Jak donosi serwis ESPN, Mike Budenholzer zwiąże się z Milwaukee Bucks 4-letnim kontraktem. Decyzja taka zapadła po spotkaniu się władz klubu z dwoma liderami zespołu, czyli Giannisem Antetokounmpo oraz Khrisem Middletonem. Dla GM-a, Jona Horsta, 48-latek był głównym celem i pierwszą opcją do zostania szkoleniowcem drużyny "Kozłów".

Jego głównym rywalem w wyścigu o fotel trenera w Milwaukee pozostawał Ettore Messina, asystent Gregga Popovicha w San Antonio Spurs, lecz ostatecznie przegrał tę rywalizację ze swoim poprzednikiem. Przed podjęciem pracy w Atlancie, Budenholzer przez aż 17 lat piastował bowiem funkcję pomocnika popularnego Popa. Kandydatką do przejęcia drużyny z Wisconsin była także Becky Hammon, koleżanka z San Antonio Messiny, ale w ostatnich dniach mówiło się już tylko o wymienionej dwójce trenerów. Widać jednak, że włodarze Bucks mieli na celu kogoś ze "szkoły" Popovicha.

Pytanie się o zdanie zawodników przy wyborze nowego head coacha nie jest popularną praktyką, lecz w Milwaukee wszystkim zależy na tym, aby Antetokounmpo i Middleton byli liderami z krwi i kości, aby nadal rozwijali się i podążali we właściwym kierunku - i dla swoich karier, i dla dobra klubu. Stąd właśnie wynikała kwestia rozmów z nimi odnośnie Budenholzera. Oni sami zresztą także spotkali się ze swoim nowym opiekunem, jeszcze przed ogłoszeniem go oficjalnie, jako trenera.

- To decyzja, którą musi podjąć zarząd. Moją rolą jest dobre przygotowanie siebie i kolegów do spotkań w przyszłym sezonie - mówił grecki skrzydłowy w trakcie trwania procesu poszukiwań szkoleniowca. - Mam jednak nadzieję, że niezależnie od decyzji, jaka zastanie podjęta, nowy coach będzie w stanie nam pomóc. Po prostu chcę, żebyśmy czynili właściwe kroki, by móc odnieść sukces. To jest właśnie to, co obchodzi mnie najbardziej - dodał Antetokounmpo.

Budenholzer, jeszcze gdy wiązała go umowa z Hawks, otrzymał od nich zgodę na spotkanie w sprawie pracy z Phoenix Suns oraz New York Knicks. Ostatecznie rozmowy w Arizonie upadły bardzo szybko, z kolei NYK na stanowisko szkoleniowca zatrudnili Davida Fizdale'a. Jeśli zaś chodzi o nowego opiekuna Słońc, został nim Igor Kokoškov.

ZOBACZ WIDEO Iberostar lepszy od Barcelony! Kolejny świetny mecz Ponitki

Czy Mike Budenholzer okaże się dobrym wyborem włodarzy Bucks?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL