Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ivan Almeida WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ivan Almeida

Ivan Almeida musi zapłacić karę!

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Złożony przez Stelmet Eneę BC Zielona Góra do Sędziego Dyscyplinarnego wniosek o wszczęcie postępowania wobec Ivana Almeidy spotkał się z odzewem. Za "publiczne wypowiadanie się na temat pracy sędziów" zawodnik musi zapłacić 1500 złotych kary.

Przypomnijmy, iż wniosek złożony przez Stelmet Eneę BC Zielona Góra do Sędziego Dyscyplinarnego PLK, Jakuba Kosowskiego, dotyczył m.in. słów, jakie Ivan Almeida wypowiedział na temat nieczystej gry Przemysława Zamojskiego w półfinałowej serii Anwilu Włocławek z mistrzami Polski. Kabowerdeńczykowi chodziło o brak reakcji sędziów na niezgodne z przepisami, jego zdaniem, zagrania zawodnika drużyny z Winnego Grodu.

Tuż przed poniedziałkowym, piątym spotkaniem półfinału na oficjalnej stronie internetowej Energa Basket Ligi pojawiło się orzeczenie Sędziego Dyscyplinarnego PLK.

Poniżej jego treść:

Sędzia Dyscyplinarny Polskiej Ligi Koszykówki Jakub Kosowski na posiedzeniu w dniu 21 maja 2018 r. nałożył karę finansową w wysokości 1500 zł na zawodnika zespołu Anwil Włocławek Ivana Almeidę w związku z jego publicznym wypowiadaniem się na temat pracy sędziów po 4. meczu półfinałowym ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra.

Zawodnikowi przysługuje możliwość odwołania do Komisji Odwoławczej PZKosz w ciągu 7 dni.

ZOBACZ WIDEO Derby Madrytu dla "Królewskich"

Czy zgadzasz się z orzeczeniem Sędziego Dyscyplinarnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

 • tanaka Zgłoś
  Gronek prawie na każdej konferencji krytykował sędziów i jakoś kary nie było.
  • 2 Zgłoś
   A tak na marginesie to zastanawia mnie treść tego przepisu "publiczne [b]wypowiadanie[/b] się o pracy sędziów". Czy słyszeliście kiedyś, aby ktoś został ukarany za publiczne
   Czytaj całość
   [b]chwalenie[/b] pracy sędziów? Przecież takie wypowiedzi w przeszłości też się zdarzały. A może to powinno być o publicznym [b]krytykowaniu[/b] pracy sędziów? ;)
   • TOM-BYD Zgłoś
    Za co kur...a kara? IVAN prawdę powiedział i tyle w temacie! Czyżby plk została z myśleniem w głębokiej komunie?!
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL