Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ivan Almeida, lider AnwiluNewspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: Ivan Almeida, lider Anwilu

Finał PLK. Jest decyzja - Ivan Almeida ukarany!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Sędzia dyscyplinarny PLK nałożył karę finansową w wysokości 2000 zł na Ivana Almeidę w związku z jego rażąco niesportowym zagraniem podczas gry w trakcie czwartego spotkania finałowego. Zawodnik Anwilu ma prawo odwołać się od decyzji.

Przedstawiciele BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski po meczu numer cztery w finale Energa Basket Ligi złożyli wniosek do sędziego dyscyplinarnego o ukaranie Ivana Almeidy.

Chodzi o sytuację, do której doszło w 23. minucie spotkania. Pod jednym z koszów doszło do starcia Johnsona z Almeidą. Amerykanin ze Stali zastawił gracza Anwilu, wypychając go z pola trzech sekund.
Kabowerdeńczyk wstał i wymierzył kuksańca rywalowi w plecy (Johnson mówi o uderzeniu łokciem w kręgosłup). Mocno poirytowany lider żółto-niebieskich wyprowadził cios w twarz zawodnika Anwilu, który momentalnie upadł na parkiet.


Johnson został zdyskwalifikowany na dwa mecze, mimo że Stal odwołała się od decyzji. Na Almeidę sędzia dyscyplinarny nałożył karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych. Argumentacja: "za rażąco niesportowe zagranie podczas gry".

Zawodnikowi przysługuje możliwość odwołania do Komisji Odwoławczej PZKosz w ciągu siedmiu dni.

ZOBACZ WIDEO Psycholog sportu Kamil Wódka: Sportowcy to cały czas ludzie. Oni też mają prawo się bać

Czy kara nałożona na Ivana Almeidę jest...?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (46):

 • Adrian Woźny Zgłoś
  Nie broniąc Johnsona bo przecież mógł go spoliczkować z otwartej i tym samym nie narażając jego zdrowia zrobić z niego babę skoro go tak prowokował. Chodzi mi o wykluczanie go z
  Czytaj całość
  meczu. W Czempion Lidze też anulują w finale żółte i czerwone. Inaczej jest to pisanie wyniku przy stoliku. Będziecie Włocławianie dumni z tego mistrza?
  • AJ10 Zgłoś
   Macie w tym oszukanym Ostrowie jakiś dowód na ten łokieć, jakieś zdjęcie, film czy coś? Czy tylko powtarzacie za Johnsonem?
   • Agent fg 89 Zgłoś
    Almeida g....o co sobie robi z tej "kary"! Prowokator górą! Ch... z taką "sprawiedliwością".
    Wszystkie komentarze (46)

    Komentarze (46)

     Wszystkie komentarze (46)
     PRZEJDŹ NA WP.PL