Najnowsze Wyniki/Kalendarz
na zdjęciu: Krzysztof Jakóbczyk WP SportoweFakty / Karol Słomka / na zdjęciu: Krzysztof Jakóbczyk

Kolejny gracz na pokładzie AZS Koszalin

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Trzecim zawodnikiem, który związał się umową z AZS-em Koszalin jest polski rzucający Krzysztof Jakóbczyk. 31-latek ostatni sezon spędził w Krośnie, gdzie reprezentował tamtejsze Miasto Szkła.

AZS Koszalin musi zbudować skład na sezon 2018/2019 od zera. Jedyni gracze, którzy mieli ważne umowy, zdecydowali się je rozwiązać i zmienić pracodawcę. Mowa o Szymonie Kiwilszy i Aleksandrze Leńczuku.

W poniedziałek informowaliśmy, że pierwszymi graczami w kadrze akademików są Marek Zywert oraz Dragoslav Papic. Wtorek "przyniósł" kolejnego gracza, którym został Krzysztof Jakóbczyk.

31-latek ostatnie lata spędził w zupełnie innej części Polski. Reprezentował kolejno kluby z Łańcuta, Tarnobrzega i Krosna. To właśnie w ekipie Miasta Szkła rozegrał ostatnie rozgrywki - notował w nich średnio 8 punktów, 1,6 asysty i 1,6 zbiórki. 41 procent zza łuku - to zdecydowanie najmocniejsza broń tego zawodnika. W poprzednim sezonie wykorzystał 46 ze 111 prób na parkietach Energa Basket Ligi.

Działacze koszalińskiego klubu zapowiadają, że to nie koniec dobrych wieści. Jeszcze w tym tygodniu do opinii publicznej najprawdopodobniej zostaną podane nazwiska kolejnych graczy, którzy wzmocnią AZS.

Sezon 2017/2018 AZS zakończył na 13. miejscu w Energa Basket Lidze wygrywając 11 z 32 meczów.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Niemcy zaskoczeni przez Meksyk. "Nie skazywałbym ich na to, że nie wyjdą z grupy"

Czy AZS zbuduje lepszy zespół w porównaniu z poprzednim sezonem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL