WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Agata Dobrowolska

Kolejna reprezentantka Polski dołączyła do Ślęzy Wrocław

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Agata Dobrowolska znalazła nowego pracodawcę. Po dwóch sezonach w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin środkowa przenosi się do Wrocławia, gdzie będzie reprezentować tamtejszą Ślęzę.

Urodzona w Lublinie Agata Dobrowolska opuszcza rodzinne strony. 26-letnia podkoszowa, która ma za sobą edukację koszykarską m.in. na uczelni UTEP powalczy o kolejne podium mistrzostw Polski dla Ślęzy Wrocław.

Na Dolnym Śląsku po raz kolejny będzie współpracować z trenerem Arkadiuszem Rusinem. - Sprowadzałem ją do Polkowic w wieku juniorki. Pomogła zespołowi zdobyć dwa srebrne medale mistrzostw Polski w kategorii juniorek i juniorek starszych. Bardzo dobrze nam się wtedy współpracowało i mam nadzieję, że tak samo będzie w Ślęzie - komentuje.

Od momentu powrotu z USA Dobrowolska spędziła dwa sezony w Lublinie i wydawało się, że jej przygoda z drużyną Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS może potrwać dłużej.

- Na początku prowadziliśmy luźne rozmowy. Z czasem pojawiły się konkrety. Trener przedstawił mi wizję zespołu i namówił do przejścia do Ślęzy. Nie wahałam się. Przekonał mnie również niedawny czas na zgrupowaniach reprezentacji Polski - komentuje Dobrowolska, który ostatnie rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet zakończyła ze średnimi na poziomie 3 punktów i 3 zbiórek.

Do Wrocławia zawodniczka przychodzi z jasnym nastawieniem i celem. - Ślęza od trzech lat zdobywa medale i w przyszłym sezonie chciałabym walczyć o kolejny. Myślę, że będziemy miały ambitny zespół - ocenia.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Kolumbia: rozżalenie wśród kibiców. "Czują się oszukani"

Czy Ślęza buduje skład na czwarty z rzędu medal mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL