Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur GronekNewspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl / Na zdjęciu: Artur Gronek

Oficjalnie: Artur Gronek trenerem Polpharmy Starogard Gdański

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Artur Gronek po kilku miesiącach przerwy wraca do gry w Energa Basket Lidze. 33-letni polski trener w sezonie 2018/2019 poprowadzi Polpharmę Starogard Gdański.

Po zwolnieniu Miliji Bogicevicia to właśnie Artur Gronek był najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska pierwszego trenera w Polpharmie Starogard Gdański.

Klub miał jeszcze w odwodzie propozycje innych szkoleniowców (m.in. Krzysztofa Szablowskiego, Marka Łukomskiego czy Michała Barana), ale ostatecznie zawarto porozumienie z 33-letnim Gronkiem, dla którego jest to powrót do pracy po kilku miesiącach przerwy.

Polak ostatnio przez prawie 1,5 roku pracował w Stelmecie Enei BC Zielona Góra. W grudniu 2017 roku mistrz Polski przegrywał sporo meczów, prezentował bardzo słaby styl, a na dodatek zespół był skonfliktowany. Winę na siebie wziął trener Gronek, który oddał się do dyspozycji. Rada nadzorcza klubu zadecydowała o rozwiązaniu kontraktu.

- Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla tego klubu będzie zakończenie współpracy. Obie strony doszły do wniosku, że ta drużyna potrzebuje nowej energii, iskry - tłumaczył później w wywiadzie z WP SportoweFakty.

Mimo wszystko Gronkowi sporo udało się osiągnąć w Stelmecie. Jest najmłodszym trenerem w historii Energa Basket Ligi, który zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Sukcesów na arenie polskiej nikt mu nie zabierze. Zabrakło wyników w Basketball Champions League.

- Każdemu trenerowi życzę, żeby w wieku 32 lat i pierwszym roku swojej pracy zdobył mistrzostwo i puchar danego kraju. Nikt mi tego nie zabierze. Zwycięstwa to jedno, ale nieocenione jest to doświadczenie, które udało mi się zebrać - przyznał.

Po zakończeniu pracy w Stelmecie mówił wprost, że nie boi się żadnej pracy. Na Kociewiu łatwo na pewno nie będzie. Gronek na każdym kroku będzie musiał sobie radzić z presją ze strony środowiska i kibiców. Przed 33-letnim szkoleniowcem spore wyzwanie.

Ważne kontrakty z Polpharmą posiadają: Thomas Davis, Daniel Gołębiowski, Kacper Młynarski, Filip Struski i Paweł Dzierżak.

Zobacz także: Beniaminek EBL o krok od dużego transferu

ZOBACZ WIDEO Olimpiady Specjalne - rywalizowało 160 koszykarzy

Czy Artur Gronek poradzi sobie w Polpharmie Starogard Gdański?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL