Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz pomiędzy Anwilem i StelmetemNewspix / Piotr Kieplin / Na zdjęciu: mecz pomiędzy Anwilem i Stelmetem

Kolejny Polak opuszcza Anwil Włocławek

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Trzeci Polak z mistrzowskiego składu odchodzi z Anwilu. Z klubem z Włocławka tym razem pożegnał się Jakub Wojciechowski, który swoją karierę będzie kontynuował w lidze włoskiej.

Z Anwilu Włocławek odeszli wcześniej Paweł Leończyk (zagra w Treflu Sopot --> więcej tutaj) i Michał Nowakowski (Anwil z niego zrezygnował, na razie nie ma klubu).

Teraz do tego grona dołączył Jakub Wojciechowski, który swoją karierę będzie kontynuował we Włoszech. Polak podpisał kontrakt z Happy Casa Brindisi.

- Cieszymy się z tego transferu. Bardzo chcieliśmy Wojciechowskiego w składzie, jesteśmy przekonani, że nam pomoże - mówi Simone Giofrè, dyrektor sportowy włoskiego klubu.

Wojciechowski końcówkę sezonu 2017/2018 spędził w Anwilu, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Z takim właśnie celem przyszedł do klubu. - Przyszedłem do Włocławka z jasnym założeniem: pomóc zespołowi w osiągnięciu celu, który został wcześniej wyznaczony. Poza tym chcę zobaczyć, jak wygląda gra w PLK. Nigdy nie grałem w ekstraklasie - mówił. Odchodzi jako spełniony koszykarz.

Polak rozegrał 22 mecze w PLK. Podkoszowy przeciętnie notował 6,6 punktu i 3,5 zbiórki w ciągu 15 minut spędzanych na parkiecie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesięwsporcie: piękna partnerka wspiera reprezentanta Chorwacji

Czy odejście Jakuba Wojciechowskiego jest dużym osłabieniem Anwilu Włocławek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL