WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Staff / Na zdjęciu: Clint Capela

NBA: Clint Capela oczekuje od Rockets 100 mln dolarów

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Środkowy Houston Rockets, Clint Capela, oczekuje od swojego klubu wielkich pieniędzy. Jak na razie na drodze do porozumienia obu stron stoją dziesiątki milionów dolarów.

Clint Capela w trakcie tegorocznej wolnej agentury jest zastrzeżonym graczem. Oznacza to, że Houston Rockets mogą wyrównać każdą ofertę, jaka spłynie względem 24-letniego środkowego od innego zespołu z NBA.

Rakiety mogą także postarać się o szybsze załatwienie formalności i wypracowanie ze swoim zawodnikiem warunków nowej umowy, która sprawi, że szwajcarski podkoszowy zostanie w Teksasie na kilka kolejnych lat. Jak na razie jest jednak do tego daleko. Dlaczego? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, stroną sporu są oczywiście pieniądze. Władze Rockets oferują bowiem Capeli zdecydowanie mniej, niż chciałby on sam.

Pierwotna propozycja klubu wynosiła 60 milionów dolarów za 4-letni kontrakt, jednak oczekiwania koszykarza są zupełnie odmienne, jako że za taki sam okres gry, chce on się wzbogacić o 100 mln. Nie jest to dla ludzi z managementu klubu dobra wiadomość, ponieważ liczyli oni, iż zdołają na swoim zawodniku nieco zaoszczędzić.

Jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na stratę tak ważnego ogniwa, gdyż ubytki w drużynie są już i tak spore. Ostatnio na odejście zdecydował się Luc Mbah a Moute, a jeszcze wcześniej Trevor Ariza. Mimo wszystko samemu Capeli także trudno się dziwić, gdyż pieniądze, o których marzy, od Thunder dostaje już Steven Adams, a obaj prezentują zbliżony poziom.

Ostatnie doniesienia Jonathana Feigena z Houston Chronicle mówią o tym, że druga oferta Rockets wynosiła 85 mln dolarów za 5 lat gry, ale i ona została odrzucona, gdyż nadal jest to kwota daleka od oczekiwań utalentowanego środkowego.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: odpadł z mundialu, poleciał na Bahamy i oświadczył się pięknej blondynceRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Clint Capela zasługuje na 100 mln dolarów za cztery lata gry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL