WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Janusz Jasiński

Janusz Jasiński: Gra w VTB to ogromny zaszczyt

Dawid Borek
Dawid Borek
Stelmet Enea BC Zielona Góra w piątek został oficjalnie zatwierdzony jako nowy uczestnik ligi VTB. - To dla nas ogromny zaszczyt - mówi Janusz Jasiński.

O tym, że Stelmet Enea BC Zielona Góra w sezonie 2018/2019 zagra w lidze VTB, mówiło się już od kilkunastu dni. Brakowało jednak oficjalnego potwierdzenia tych informacji przez organizatorów rozgrywek. To nastąpiło w piątek. Zespół z Winnego Grodu będzie jedną z 14 drużyn w tych zmaganiach.

- To dla nas ogromny zaszczyt. Gra w lidze VTB to rywalizacja z najsilniejszymi klubami w Europie, ale także szansa na prezentację drużyny, sponsorów klubu, miasta i naszego regionu na wielkim rynku rosyjskim - mówi Janusz Jasiński w rozmowie z oficjalną stroną internetową zielonogórskiego klubu.

Do Zielonej Góry w nadchodzącym sezonie przyjadą koszykarskie potęgi. Stelmet Enea BC w lidze VTB zagra między innymi z CSKA Moskwa, Chimkami Moskwa czy Lokomotivem Kubań Krasnodar. Co ciekawe, w dwóch ostatnich drużynach występują byłe gwiazdy zielonogórskiego klubu. Z Chimkami związał się Dee Bost, natomiast Lokomotiv to nowy pracodawca Mateusza Ponitki.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia przeżył zejście dwóch lawin na K2. "Lina ocaliła nam życie"

- Nie ukrywam, że moim marzeniem było, żeby w Zielonej Górze zagrała FC Barcelona. Ale tuż za nią na liście życzeń była właśnie CSKA Moskwa - podkreśla właściciel zielonogórskiego klubu.

Rozgrywki ligi VTB ruszą się w październiku. Osiem najlepszych zespołów sezonu zasadniczego awansuje do fazy play-off.

Czy Stelmet Enea BC awansuje do play-off ligi VTB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL