WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kołodziej

Trzeci zawodnik w Legii Warszawa. Zostaje na dłużej

Jakub Artych
Jakub Artych
Michał Kołodziej podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa. Jest trzecim zawodnikiem, który oficjalnie związał się z drużyną Tane Spaseva.

Michał Kołodziej od początku swojej kariery związany był z Asseco Gdynia. Sezon 2017/18 rozpoczął w Trójmieście, jednak nie mógł liczyć na regularne występy. W czterech spotkaniach notował średnio 2 punkty na mecz. Na parkiecie przebywał natomiast średnio przez 4.42 minuty.

W styczniu 2018 roku trafił na wypożyczenie do Legii Warszawa, aby złapać niezbędne doświadczenie w PLK. Dla obu stron był to dobry "deal", gdyż Kołodziej okazał się dużym wzmocnieniem ówczesnego beniaminka. Po kilku tygodniach wywalczył sobie miejsce w pierwszej piątce Legii, a łącznie w 14 spotkaniach notował średnio ponad 8 punktów.

Od samego początku Kołodziej był jednym z priorytetów trenera Tane Spaseva na nowy sezon. Ostatecznie skrzydłowy parafował z Legią roczną umowę.

21-latek jest trzecim zawodnikiem, który oficjalnie podpisał kontrakt z klubem ze stolicy. W zespole zobaczymy również Adama Linowskiego oraz Mariusza Konopatzkiego, który w poprzednim sezonie wypożyczony był do I-ligowego Biofarmu Basket Poznań. W Wielkopolsce był jednym z liderów drużyny.

Wcześniej informowaliśmy, iż w szeregach Legii zobaczymy Jakuba Karolaka (Trefl Sopot) oraz Sebastiana Kowalczyka (King Szczecin).

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Denis Urubko na K2 przywłaszczył sobie miesiące naszej pracy. Ma dwie osobowości

Czy Legia Warszawa awansuje do play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL