Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna Anwilu WłocławekNewspix / Piotr Kieplin / Na zdjęciu: drużyna Anwilu Włocławek

Arkadiusz Lewandowski: Potrzebujemy graczy, którzy zechcą oddać serce Anwilowi

Michał Wietrzycki
Michał Wietrzycki
Lato w Energa Basket Lidze przebiega spokojne, kluby powoli uzupełniają swoje składy o kolejnych zawodników. Póki co cicho jest w ekipie mistrza Polski - Anwilu Włocławek. Prezes KK Włocławek zapewnia, że kolejne umowy są kwestią kilku dni.

Przypomnijmy, że na ten moment w zespole Anwilu Włocławek ważne kontrakty mają: Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Jakub Parzeński, Josip Sobin, Nikola Marković i Rafał Komenda. Nie jest tajemnicą, że blisko włocławskiego klubu był Aaron Cel, ale skrzydłowy przystał ostatecznie na ofertę Polskiego Cukru Toruń i to tam będzie kontynuował swoją karierę. 

Wcześniej włocławianie stracili już Pawła Leończyka, który odrzucił dobrą ofertę ze stolicy Kujaw i wrócił do Sopotu, gdzie zastąpi Filipa Dylewicza. Niepowodzenia w negocjacjach z Celem i Leończykiem wywołały lawinę spekulacji. Część osób ze środowiska twierdzi, że włocławski klub... po prostu nie ma nic do zaoferowania i zawodnicy nie chcą grać w ekipie mistrza Polski. 

- Rzeczywiście, przyznaję, że Aaron Cel był w kręgu naszego zainteresowania, ale zawodnik oraz jego agent wybrali inaczej, choć na pewnym etapie wydawało się, że nasze drogi się zejdą. Wobec przepisu o zawodnikach miejscowych jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu sytuacji, ale nie mamy zamiaru przekraczać pewnej bariery wartości umów - komentuje sprawę Arkadiusz Lewandowski, prezes KK Włocławek.

Igor Milicić we Włocławku udowodnił już, że z każdego zawodnika potrafi wyciągnąć to, co najlepsze. Niesamowitą przemianę przeszedł Kamil Łączyński, świetnie radził sobie Jarosław Zyskowski, Jaylin Airington, a jeszcze wcześniej bardzo dobry sezon rozgrywał Robert Tomaszek. Arkadiusz Lewandowski zapewnia, że kolejne umowy są kwestią czasu.

ZOBACZ WIDEO Marcin Gortat: Nie ma nic lepszego od gry w domu

- My potrzebujemy graczy, którzy zechcą oddać serce Anwilowi. W naszym składzie oczywiście brakuje jeszcze pełnej rotacji Polaków, ale cały czas prowadzimy negocjacje i wkrótce ogłosimy kolejne nazwiska, które dołączą do zespołu. Na marginesie chcę odnieść się do niektórych doniesień medialnych – skąd teza, że to zawodnicy odmawiają Anwilowi? A może to Anwil odmawia co niektórym ich żądaniom? - pyta prezes.

Według naszych informacji włocławski klub prowadzi rozmowy z Mateuszem Kostrzewskim, Przemysławem Zołnierewiczem i Michałem Michalakiem, którego chętnie widziałby u siebie trener Anwilu. To właśnie polscy zawodnicy na ten moment są priorytetowi dla mistrzów Polski.

Czy Anwil Włocławek powinien spieszyć się z kontraktowaniem nowych zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • prawus Zgłoś
  Ostatnimi czasy Anwil często był obiektem dywagacji o swoich poczynaniach , co do zawieranych kontraktów , lecz zawsze okazywały się bardzo trafne i korzystne dla zespołu . Nie inaczej
  Czytaj całość
  było ròwnież z początkiem sezonu , a na koniec Anwil wywalczył mistrzostwo Polski mając dużo niższy budżet od tych ,, najlepszych z najlepszych ,, . Myślę że i tym razem bēdzie podobnie i wydaje mi się że o rywala dla Anwilu na podobnym poziomie w PLK będzie trudno , jedyną zagadką w/g mnie będzią poczynania zespołu w LM ..
  • dygresja Zgłoś
   "[i] Na marginesie chcę odnieść się do niektórych doniesień medialnych – skąd teza, że to zawodnicy odmawiają Anwilowi? A może to Anwil odmawia co niektórym ich żądaniom?
   Czytaj całość
   [/i]"Tak. to MOŻE być prawda :). Leon chciał, by wybudowano mu molo, a Aaron poszedł jeszcze dalej - pragnął zamieszkać w Wersalu :). "[i]My potrzebujemy graczy, którzy zechcą oddać serce Anwilowi.[/i]" Tiaaa, i ponoć jeszcze mają mieć "jaja jak arbuzy", bo w innych ekipach grają za pieniądze pozostali z orzeszkami :).Uwielbiam takie gadki zaklinające szarą rzeczywistość.
   • zet4567 Zgłoś
    Kostek i Michalak to ciekawe opcje dla Anwilu i chyba też najlepsze.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL