WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Stephen Curry

Szlachetna misja gwiazdy NBA. Walczy o równouprawnienie kobiet

Jakub Artych
Jakub Artych
Lider Golden State Warriors, Stephen Curry mocno zabiega o równouprawnienie kobiet. 30-latek poruszył ten temat w swoim tekście na platformie "The Players’ Tribune".

Na amerykańskim portalu głos zabiera wielu znanych sportowców. Regularnie wywiady przeprowadza Katalończyk Gerard Pique, a teraz dłuższy artykuł opublikował Stephen Curry, który nie boi się wypowiadać na trudne tematy.

Gwiazdor Wojowników odmówił między innymi przyjścia do Białego Domu po zdobyciu mistrzostwa NBA. Curry stanowczo nie zgadza się z polityką Donalda Trumpa. Teraz lider Golden State Warriors poruszył temat równouprawnienia kobiet.

- Wydaje mi się, że wszyscy powinniśmy się zastanowić jak temu przeciwdziałać. Nie tylko od święta, musimy walczyć o to cały czas - wyjaśnił koszykarz - Każdego dnia wspomniana przeze mnie różnica w zarobkach sprawia, że kobiety nie znają swojej wartości, nie są odpowiednio doceniane oraz boją się podążać określonymi ścieżkami kariery - dodał

Curry jest szczęśliwym ojcem dwóch córek. – Chcę, aby moje córki dorastały w świadomości, że nie mają żadnych ograniczeń. Niech żyją w świecie, gdzie płeć nie będzie dedykować, co mają robić, a czego nie. Chcę, aby mierzyły wysoko i celowały w kariery, gdzie będą traktowane na równi z mężczyznami. I oczywiście: zarabiały tyle samo - napisał Curry.

Stephen Curry to dwukrotny MVP ligi w sezonach 2014/15 i 2015/16. Jest także trzykrotnym mistrzem NBA (2015, 2017,2018). Z reprezentacją USA dwa razy zdobył złoty medal olimpijski.

W lipcu 2017 roku podpisał nowy, pięcioletni kontrakt opiewający na 205 mln dolarów.

ZOBACZ WIDEO Klub Fabiańskiego długo męczył się w PLA. Czerwona kartka w 18. minucie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy zgadzasz się ze słowami Stephena Curry'ego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL