Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luka DoncićGetty Images / Elsa / Na zdjęciu: Luka Doncić

Legenda NBA pod wrażeniem Luki Doncicia

Jakub Artych
Jakub Artych
- On jest niewiarygodny - wychwala Lukę Doncicia doświadczony Dirk Nowitzki. Legenda Dallas Mavericks wróży mu w NBA wielką karierę.

- Czy jest lepszy od ciebie, gdy miałeś 19 lat? - zapytał o Lukę Doncicia dziennikarz z USA. - Zdecydowanie. Ja umiałem nieźle rzucać, ale brakowało mi tej wizji parkietu, jaką ma Doncić. Fajnie będzie go oglądać, szczególnie z DeAndre, czy Dwightem Powellem rolującymi pod kosz - opowiedział Dirk Nowitzki.

Doświadczony Niemiec jest pod wrażeniem młodego Słoweńca. 40-latek od kilku tygodni przypatruje się byłemu graczowi Realu Madryt, który w Europie wygrał wszystkie najważniejsze trofea. Teraz chce podbić NBA, gdzie wymagania są zdecydowanie większe. Wszyscy wróżą mu jednak wielką karierę.

- Naprawdę podoba mi się jego gra. Świetnie się rusza z piłką, jak na taki wzrost, fantastycznie czyta pick and rolle. Ma niezwykłą wizję parkietu. Nie mogłem uwierzyć, że ma dopiero jakieś 19-20 lat - tłumaczy gracz Dallas Mavericks.

Według Nowitzkiego, Doncić będzie potrzebował jeszcze trochę czasu na aklimatyzacje w Stanach Zjednoczonych.

- Przyjeżdżając z innego kraju przechodziłem przez to samo 20 lat temu. Ciężko jest przystosować się do tylu nowych rzeczy. Mi to zajęło cały rok. Mój debiutancki sezon był bardzo, bardzo trudny - dodaje Niemiec.

Warto podkreślić, iż specjaliści serwisu "ESPN", zajmujący się na co dzień rozgrywkami ligi NBA, zostali kilka tygodni temu poproszeni o swoje typy dotyczące wyboru przyszłorocznego rookie. Dziennikarze nie mieli wątpliwości. Debiutantem sezonu zostanie Luka Doncić.

Nowy sezon NBA startuje 17 października. Prawa do transmisji ponownie wykupiła platforma NC+.

ZOBACZ WIDEO Polska - Irlandia. Klich uratował remis. Strzelec gola widzi pozytywy po słabym meczu


Czy Luka Doncić będzie w przyszłości gwiazdą NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL