Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martynas Gecevicius Newspix / TOMASZ BROWARCZK / 400mm / Na zdjęciu: Martynas Gecevicius

Zaskakujący wybór Martynasa Geceviciusa. Wraca do kraju

Dawid Borek
Dawid Borek
Martynas Gecevicius, który w minionym sezonie był zawodnikiem Stelmetu Enei BC Zielona Góra, wraca do kraju. Litwin podpisał kontrakt z BC Prienai.

Litewski strzelec do zielonogórskiej drużyny dołączył podczas ubiegłego sezonu. Jego transfer był wielkim hitem w Energa Basket Lidze. Martynas Gecevicius zarówno w polskiej lidze, jak też Basketball Champions League, notował średnio 10,5 punktu na mecz.

Po zakończeniu sezonu było pewne, że Litwin opuści Stelmet Eneę BC Zielona Góra. Nie było tajemnicą, że dwukrotny triumfator Euroligi był jednym z "raków" w drużynie. Podczas okresu transferowego łączyło się go m.in. z Besiktasem Stambuł, jednak ostatecznie Gecevicius zdecydował się na zaskakujący ruch.

Specjalizujący się w rzutach za trzy punkty koszykarz postanowił bowiem, że wróci na Litwę. Podpisał kontrakt z BC Prienai - to klub, w którym w minionym sezonie grali bracia LaMelo Ball i LiAngelo Ball.

W nowym zespole Gecevicius spotka się m.in. z dobrze znanymi w Polsce Davisem Lejasmeiersem (w przeszłości Miasto Szkła Krosno), Ovidijusem Varanauskasem (Polpharma Starogard Gdański) czy Maverickiem Morganem (GTK Gliwice). W drużynie tej zagrają też bracia Dariusz i Krzysztof Ławrynowiczowie.

ZOBACZ WIDEO Polski tenis w kryzysie. Karol Drzewiecki: Brakuje nam ogrania i stabilności finansowej

Czy jesteś zaskoczona/y wyborem Geceviciusa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL