Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radosław HyżyWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Radosław Hyży

I liga: totalna dominacja w Pruszkowie. Drugie zwycięstwo Futurenet Śląska Wrocław

Patryk Neumann
Na początek 2. Kolejki I ligi koszykarzy doszło do pojedynku drużyn walczących o zupełnie inne cele. Ta różnica była widoczna. Futurenet Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Elektrobud-Investment ZB Pruszków 81:56.

t

Kluczem do drugiego zwycięstwa Futurenet Śląska w sezonie był mocny początek. Wrocławianie wyciągnęli wnioski z pierwszego meczu, gdy pokonali 87:77 Polfarmex Kutno, ale musieli odrabiać straty. W Pruszkowie już po 2,5 minutach prowadzili 10:0. Dla gospodarzy pierwszy punkt dopiero w 6. minucie z rzutu wolnego zdobył Karol Kamiński. Wtedy jednak goście prowadzili już 14:1. O takiej dominacji nie decydowała wcale rewelacyjna skuteczność - zaledwie 5/15 celnych prób z gry, a przewaga w zbiórkach - 14:4.

Elektrobud-Investment ZB przestrzelił 10 rzutów. Trafił dopiero Andrzej Paszkiewicz. Podopieczni Radosława Hyżego jednak długo utrzymywali 14 punktów przewagi. W drużynie walczącej o awans do EBL było komu trafiać z dystansu. Zaczął Robert Skibniewski, który zadebiutował w I lidze. Początek kolejnej odsłony należał zdecydowanie do Norberta Kulona, a następnie przyszedł czas na Aleksandra Leńczuka i Jakuba Musiała. Tymczasem cały zespół z Pruszkowa miał tylko kilka dobrych momentów. Na tym tle wynik pierwszej połowy (28:38) i tak był dość korzystny dla gospodarzy.

Końcówka drugiej kwarty nie odmieniła losów meczu. Po przerwie nadal na parkiecie panował Futurenet Śląsk. Elektrobud-Investment ZB próbował odrabiać straty, ale w ofensywie miał za mało argumentów. Nie mógł do tego powstrzymać Aleksandra Leńczuka. Długo różnica wahała się w okolicach 10 "oczek". W czwartej kwarcie jednak błyskawicznie wzrosła. Rekordowo sięgnęła 25 punktów i było to na koniec meczu, bo goście zwyciężyli 81:56.

Pruszkowianie przegrali drugie spotkanie. Zaprezentowali się jednak zdecydowanie słabiej niż w pojedynku z Jamalex Polonią 1912 Leszno (63:70). Trafili tylko 15/55 rzutów z gry. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Karol Kamiński - 11. Trafił jednak tylko 2/13 prób z gry i 6/8 z linii rzutów wolnych. Tylko on miał dwucyfrowy dorobek, a po drugiej stronie było trzech lepszych strzelców - Leńczuk, Musiał i Skibniewski. Weteran w 19,5 minuty zdobył 13 punktów. Double-double w Futurenet Śląsku miał Karol Michałek - 13 zbiórek i 10 punktów.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Futurenet Śląsk Wrocław 56:81 (8:22, 20:16, 16:20, 12:23)

Elektrobud-Investment ZB: Kamiński 11, Wieluński 8, Cetnar 7, Paszkiewicz 7, Paul 6, Ornoch 5, Kierlewicz 4, Olszewski 4, Tradecki 4, Drewniak 0, Hałas 0, Miłak 0.

Futurenet Śląsk: Leńczuk 18, Musiał 14, Skibniewski 13, Kulon 12, Michałek 10, Dziewa 7, Żeleźniak 3, Bożenko 2, Pietras 2, Krakowczyk 0, Sasik 0.