Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joel EmbiidGetty Images / Na zdjęciu: Joel Embiid

NBA: Joel Embiid dołączył do Stephena Curry'ego. Podpisał umowę z Under Armour

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Joel Embiid z Philadelphia 76ers przestał być "obuwniczym" wolnym agentem. Jeden z najlepszych środkowych w lidze związał się umową z firmą, której produkty nosi już chociażby Stephen Curry.

W tegoroczne lato Joel Embiid był najbardziej gorącym wolnym agentem, jeśli chodzi o brak kontraktu z firmą obuwniczą. Wcześniej był on związany z Adidasem. Od nowego sezonu na jego nogach pojawią się jednak sneakersy firmy Under Armour.

Jest to producent, którego postacią numer jeden w świecie sportu jest inny koszykarz, a mianowicie Stephen Curry z Golden State Warriors. Artykuły tej firmy - buty oraz odzież - nosi również lider polskiej kadry i niski skrzydłowy hiszpańskiego klubu Unicaja Malaga, Adam Waczyński.

Środkowy Philadelphia 76ers związał się z UA pięcioletnią umową. I choć jej szczegóły nie są znane, ma ona mu zagwarantować najlepsze zarobki spośród graczy występujących na pozycji centra. 23-letni zawodnik był mocno kuszony także przez dwie firmy, które zamierzają solidnie odbudować swoją pozycję w świecie NBA - Pumę i New Balance'a, jednak Embiid był w zasadzie od początku zdecydowany na dołączenie do Under Armour.

ZOBACZ WIDEO Inauguracja EBLK dla Arki. Punkty zostają w Gdyni

Czy Joel Embiid to najlepszy center w NBA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL