Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arka i LegiaNewspix / Grzegorz Jędrzejewski / Na zdjęciu: Arka i Legia

PLK ukarała Josha Bostica! "To było rażąco niesportowe zachowanie"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Poznaliśmy decyzję sędziego dyscyplinarnego, Jakuba Kosowskiego, w sprawie starcia, do którego doszło pomiędzy Joshem Bosticem i Rusłanem Patejewem. Amerykanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zapłaci karę w wysokości pięciu tysięcy złotych.

W czwartej kwarcie meczu Arki Gdynia z Legią Warszawa (79:69) doszło do spięcia Rusłana Patejewa z Joshem Bosticem. Rosyjski podkoszowy postawił ruchomą zasłonę, którą odgwizdali sędziowie, ale umknęło im zachowanie Amerykanina, którego ręka powędrowała w tył głowy gracza Legii.

Ten podszedł do leżącego na ziemi Bostica i rzucił kilka nieparlamentarnych słów w jego kierunku. Wybuchło zamieszanie, włączyli się inni koszykarze. Dariusz Wyka został ukarany przewinieniem niesportowym.

Po wideo umieszczonym przez klub z Warszawy pojawiły się komentarze, że Bostic celowo chciał uderzyć Patejewa i powinien zostać ukarany. Zarząd polskiej ligi przekazał sprawę do sędziego dyscyplinarnego, który poprosił Amerykanina o zabranie głosu w tej sprawie. W środę klub z Gdyni wysłał jego wyjaśnienia.

W czwartek poznaliśmy decyzję Jakuba Kosowskiego. Oto treść oświadczenia: "Sędzia Dyscyplinarny na posiedzeniu w dniu 25 października 2018 r. nałożył karę finansową w wysokości 5000 zł na zawodnika Arki Gdynia Josha Bostica w związku z jego rażąco niesportowym zachowaniem podczas meczu z Legią Warszawa."

Zawodnikowi przysługuje możliwość odwołania do Komisji Odwoławczej PZKosz.


ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wzruszająca scena na mecie maratonu

Czy sędzia dyscyplinarny podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL