WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Robert Lowery

Wielki triumf Polskiego Cukru Toruń. Stelmet Enea BC przegrał i stracił Markela Starksa

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Hit Energa Basket Ligi nie zawiódł. W Toruniu Polski Cukier pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89. Goście z Grodu Kopernika wrócą w złych nastrojach, bo oprócz drugiej porażki w sezonie stracili jeszcze Markela Starksa.

Twarde Pierniki od początku zagrały z wielką energią i wolą walki. Niesamowicie "żywy" był Robert Lowery, ważne rzuty trafiał Karol Gruszecki i triumf pozostał w Toruniu.

Lowery ostatecznie mecz zakończył z 17 punktami i 10 asystami. "Oczko" więcej miał Gruszecki, a dwucyfrowe zdobycze punktowe mieli jeszcze Aaron Cel, Cheikh Mbodj i Michael Umeh.

Stelmet Enea BC niemal całą ostatnią kwartę musiał sobie radzić bez Markela Starksa, który niefortunnie zderzył się z Tomaszem Śniegiem i z parkietu został zniesiony przez kolegów z drużyny. Amerykanin do tego czasu miał 15 punktów i 4 asysty.

Gospodarze pomimo wąskiej rotacji, mocno nakręcali tempo gry - największa w tym zasługa Lowery'ego. Goście z kolei swoich przewag szukali pod koszem, gdzie Darko Planinić był nieomylny. Środkowy gości szybko zdobył 13 punktów wykorzystując swoich pierwszych sześć rzutów z gry.

Torunianie pozostawali w grze m.in. dzięki rzutom z dystansu. Gruszecki i Lowery przed przerwą trafili po trzy razy. Z minuty na minutę rozkręcać zaczął się również Mbodj i podopieczni Dejana Mihevca schodzili do szatni prowadząc 54:47.

W drugiej połowie torunianie kontrolowali wynik, jednak nie mogli być pewni swego. Zielonogórzanie pozostawali bowiem w bliskim kontakcie. Gdy na starcie czwartej kwarty zza łuku trafił Cel, a kontuzji nabawił się bardzo aktywny Starks wydawało się, że Stelmet Enea BC otrzymał dwa potężne ciosy, po których ciężko mu będzie się podnieść.

Do końcowej syreny goście pozostawali w grze o triumf, ale Twarde Pierniki - pomimo gry bez Przemysława Karnowskiego, Łukasza Wiśniewskiego i Aleksandera Perki wytrzymali tempo i ciśnienie dowożąc ważny triumf do końcowej syreny.

Planinić po doskonałym początku zatrzymał się na 14 "oczkach". 12 punktów i 8 asyst miał Łukasz Koszarek, a do najskuteczniejszego Starksa z dorobkiem 15 punktów dołączył jeszcze Boris Savović.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89 (23:24, 31:23, 16:17, 23:25)

Polski Cukier:
Karol Gruszecki 18, Rob Lowery 17 (10 as), Aaron Cel 17, Michael Umeh 16, Cheikh Mbodj 14, Tomasz Śnieg 5, Krzysztof Sulima 4, Bartosz Diduszko 2.

Stelmet Enea BC: Boris Savović 15, Markel Starks 15, Darko Planinić 14, Michał Sokołowski 13, Łukasz Koszarek 12, Przemysław Zamojski 7, Filip Matczak 7, Zeljko Sakić 4, Adam Hrycaniuk 2, Gabe DeVoe 0.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Stelmet Enea BC Zielona Góra203717318031546
2Arka Gdynia193516316871556
3Polski Cukier Toruń193415416831494
4Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski193213616261476
5Anwil Włocławek183214416151488
6MKS Dąbrowa Górnicza203111917101688
7Polpharma Starogard Gdański192910917961769
8TBV Start Lublin192891015431548
9Legia Warszawa192891014501511
10King Szczecin18279915531489
11GTK Gliwice192671215771683
12HydroTruck Radom192451414601645
13Spójnia Stargard192451414411631
14Trefl Sopot192341515901689
15AZS Koszalin192341514971641
16Miasto Szkła Krosno192341515101687
ZOBACZ WIDEO Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Polski Cukier Toruń zakończy sezon wyżej od Stelmetu Enei BC Zielona Góra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (40):

    Pokaż więcej komentarzy (37)
    PRZEJDŹ NA WP.PL