WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Robert Lowery

Wielki triumf Polskiego Cukru Toruń. Stelmet Enea BC przegrał i stracił Markela Starksa

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Hit Energa Basket Ligi nie zawiódł. W Toruniu Polski Cukier pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89. Goście z Grodu Kopernika wrócą w złych nastrojach, bo oprócz drugiej porażki w sezonie stracili jeszcze Markela Starksa.

Twarde Pierniki od początku zagrały z wielką energią i wolą walki. Niesamowicie "żywy" był Robert Lowery, ważne rzuty trafiał Karol Gruszecki i triumf pozostał w Toruniu.

Lowery ostatecznie mecz zakończył z 17 punktami i 10 asystami. "Oczko" więcej miał Gruszecki, a dwucyfrowe zdobycze punktowe mieli jeszcze Aaron Cel, Cheikh Mbodj i Michael Umeh.

Stelmet Enea BC niemal całą ostatnią kwartę musiał sobie radzić bez Markela Starksa, który niefortunnie zderzył się z Tomaszem Śniegiem i z parkietu został zniesiony przez kolegów z drużyny. Amerykanin do tego czasu miał 15 punktów i 4 asysty.

Gospodarze pomimo wąskiej rotacji, mocno nakręcali tempo gry - największa w tym zasługa Lowery'ego. Goście z kolei swoich przewag szukali pod koszem, gdzie Darko Planinić był nieomylny. Środkowy gości szybko zdobył 13 punktów wykorzystując swoich pierwszych sześć rzutów z gry.

Torunianie pozostawali w grze m.in. dzięki rzutom z dystansu. Gruszecki i Lowery przed przerwą trafili po trzy razy. Z minuty na minutę rozkręcać zaczął się również Mbodj i podopieczni Dejana Mihevca schodzili do szatni prowadząc 54:47.

W drugiej połowie torunianie kontrolowali wynik, jednak nie mogli być pewni swego. Zielonogórzanie pozostawali bowiem w bliskim kontakcie. Gdy na starcie czwartej kwarty zza łuku trafił Cel, a kontuzji nabawił się bardzo aktywny Starks wydawało się, że Stelmet Enea BC otrzymał dwa potężne ciosy, po których ciężko mu będzie się podnieść.

Do końcowej syreny goście pozostawali w grze o triumf, ale Twarde Pierniki - pomimo gry bez Przemysława Karnowskiego, Łukasza Wiśniewskiego i Aleksandera Perki wytrzymali tempo i ciśnienie dowożąc ważny triumf do końcowej syreny.

Planinić po doskonałym początku zatrzymał się na 14 "oczkach". 12 punktów i 8 asyst miał Łukasz Koszarek, a do najskuteczniejszego Starksa z dorobkiem 15 punktów dołączył jeszcze Boris Savović.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89 (23:24, 31:23, 16:17, 23:25)

Polski Cukier:
Karol Gruszecki 18, Rob Lowery 17 (10 as), Aaron Cel 17, Michael Umeh 16, Cheikh Mbodj 14, Tomasz Śnieg 5, Krzysztof Sulima 4, Bartosz Diduszko 2.

Stelmet Enea BC: Boris Savović 15, Markel Starks 15, Darko Planinić 14, Michał Sokołowski 13, Łukasz Koszarek 12, Przemysław Zamojski 7, Filip Matczak 7, Zeljko Sakić 4, Adam Hrycaniuk 2, Gabe DeVoe 0.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Arka Gdynia305525525752393
2Polski Cukier Toruń305424626782413
3Stelmet Enea BC Zielona Góra305424627072410
4Anwil Włocławek305222827282460
5Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski3050201025772344
6MKS Dąbrowa Górnicza3047171325012514
7King Szczecin3045151525652527
8Legia Warszawa3045151523692396
9Polpharma Starogard Gdański3043131727112744
10TBV Start Lublin3043131725142525
11HydroTruck Radom3041111923482543
12GTK Gliwice3041111924682669
13Spójnia Stargard303992123572551
14AZS Koszalin303882224212655
15Trefl Sopot303772324932598
16Miasto Szkła Krosno303662424382708

ZOBACZ WIDEO Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Polski Cukier Toruń zakończy sezon wyżej od Stelmetu Enei BC Zielona Góra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

    Pokaż więcej komentarzy (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL