Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Michał Chyliński (z piłką) i Michael Umeh

BM Slam Stal bez argumentów w Toruniu. Polski Cukier odkuł się za wpadkę w Lublinie

Krzysztof Kaczmarczyk
W hicie 13. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń łatwo ograł BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Dejana Miheva wygrali 87:70, a ozdobą pojedynku były podkoszowe starcia Cheikha Mbodja i Shawna Kinga.

Wicemistrzowie Polski ponownie nie zdali wyjazdowego egzaminu z drużyną pretendującą do medali. Twarde Pierniki zagrały z ogromną determinacją, doskonale szukali się po parkiecie i wygrali w pełni zasłużenie.

Cheikh Mbodj kontra Shawn King - ich pojedynki elektryzowały od pierwszych minut. Ten pierwszy zgarnął ostatecznie pełną pulę. Senegalczyk zaliczył 20 punktów (8/11 z gry), 4 bloki oraz po 2 zbiórki i asysty. King z kolei do 17 "oczek" (8/10 z gry) dodał 13 zbiórek (6 w ataku) i 2 asysty.

Goście zaczęli nieźle, bo skutecznie grał Michał Chyliński, ale to torunianie z każdą kolejną minutą czuli się lepiej na boisku - i nie przeszkodziły im w tym dwa szybkie faule Michaela Umeha. Ostrowianie pudłowali z dystansu (2/10 w pierwszej kwarcie), a podopieczni Dejana Mihevca wręcz przeciwnie.

Gdy w drugiej kwarcie zza łuku trafili kolejno Umeh i Robert Lowery Twarde Pierniki miały już 13 "oczek" przewagi. Stali brakowało przede wszystkim skutecznego Micke'a Scotta. Amerykanin w całym meczu wykorzystał zaledwie 2 z 12 rzutów z gry i rozdał zaledwie trzy asysty.

Po zmianie stron torunianie poszli za ciosem. Grali szybko, skutecznie i bardzo zespołowo notując aż 29 asyst w całym meczu. Po kolejnej "trójce" Umeha Polski Cukier prowadził już 67:47. Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła, a dobry fragment Daniela Szymkiewicza na niewiele się zdał. Stal przegrała już czwarty wyjazdowy mecz w tym sezonie.

8 punktów, 9 asyst i 4 zbiórki - to dorobek Tomasza Śniega, który bez wątpienia był jednym z "cichych" bohaterów Twardych Pierników, które zdołały się zrehabilitować po porażce w kuriozalnych okolicznościach w Lublinie z TBV Startem.

Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 87:70 (20:19, 28:15, 19:16, 20:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 20, Aaron Cel 13 (10 zb), Michael Umeh 13, Bartosz Diduszko 11, Karol Gruszecki 9, Robert Lowery 9, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 4.

BM Slam Stal: Michał Chyliński 17, Shawn King 17 (13 zb), Daniel Szymkiewicz 12, Łukasz Majewski 9, Witalij Kowalenko 4, Mike Scott 4, Nemanja Jaramaz 3, Ivan Maraś 2, Michał Nowakowski 2, Przemysław Żołnierewicz 0.