WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Kikowski i Koszarek (w białym stroju)

Trzy kluby walczą o udział w Pucharze Polski. Zwycięzca zgarnie 100 tysięcy złotych

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Siedem klubów jest już pewnych udziału w lutowym Suzuki Pucharze Polski. O jedno miejsce walczą trzy zespoły. Zwycięzca turnieju zgarnie nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. To kwota dwukrotnie wyższa w porównaniu z poprzednią edycją.

Tegoroczny Suzuki Puchar Polski odbędzie się w Warszawie (trzeci rok z rzędu). Gospodarzem turnieju będzie Legia Warszawa. Oprócz tego zespołu w turnieju finałowym zagra siedem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 13 stycznia 2019 roku.

Już teraz wiemy, że do Warszawy przyjadą: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Arka Gdynia, Polski Cukier Toruń, Anwil Włocławek, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i Polpharma Starogard Gdański.

O jedno miejsce walczą w tym momencie trzy zespoły: MKS Dąbrowa Górnicza, King Szczecin i TBV Start Lublin. W najlepszym położeniu są dąbrowianie, którzy w przypadku wygranej z AZS-em Koszalin (poniedziałek - wyjazd) zagrają w Warszawie.

Finałowy turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się w dniach 14-18 lutego w Arenie Ursynów. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Losowanie par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych odbędzie się w środę 16 stycznia w warszawskim Ratuszu.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

W losowaniu zostanie zastosowane rozstawienie drużyn, zgodnie z którym w ćwierćfinałach nie spotkają się ze sobą trzy najlepsze (wg ww. zasad) drużyny i gospodarz turnieju.

Warto przyjechać do Warszawy

Prezes Radosław Piesiewicz zapowiedział podniesienie nagrody finansowej dla zwycięzcy turnieju. Najlepszy zgarnie czek w wysokości 100 tysięcy złotych. To kwota dwukrotnie wyższa w porównaniu z poprzednią edycją. Warto także odnotować, że w trakcie turnieju odbędą się konkursy: wsadów i rzutów za trzy punkty, za co są przewidziane bardzo atrakcyjne nagrody (ufundowane przez sponsorów ligi).

- Robimy wszystko, żeby podnieść rangę Pucharu Polski. W tym roku firma Suzuki będzie sponsorem tytularnym. A dużo też wskazuje na to, że wszystkie mecze będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu - podkreśla szef PLK.

Która drużyna wygra Puchar Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL