WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: koszykarze Trefla Sopot

Trefl łapie wiatr w żagle. Sopocianie ograli Kinga w Szczecinie

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Trefl Sopot lepszy od Kinga Szczecin. Ekipa z Trójmiasta wygrała na wyjeździe 104:94. Kluczowa dla sopocian okazała się seria 14:0 w czwartej kwarcie, po której gospodarze nie zdołali już powstać z kolan.

W Netto Arena obie drużyny falowały niemal przez całe spotkanie i wymieniały się seriami punktów. Ta kluczowa należała do podopiecznych Jukki Toijali.

King wychodząc na drugą połowę musiał odrabiać sześć punktów straty i szybko przystąpił do realizacji zadania. Skutecznie grał Jakub Schenk, a dobry fragment Pawła Kikowskiego sprawił, że szczecinianie prowadzili nawet 75:68.

King na czele był do 34 minuty - po "trójce" Schenka było 84:80. Po drugiej stronie tym samym odpowiedział Łukasz Kolenda, a Trefl rozpoczął kluczową dla losów spotkania serię, po której było 94:84 dla drużyny z Trójmiasta.

King nie był w stanie już wrócić. Nie pomogły rzuty z dystansu Kikowskiego i Łukasza Diduszko - sopocianie wygranej z rąk nie wypuścili, cztery ostatnie posiadania w meczu zamienili na punkty i mogli cieszyć się z trzeciego triumfu w sezonie.

King poniósł kolejną porażkę, która nie powinna mu się przytrafić i już teraz można śmiało powiedzieć, że ten sezon dla szczecinian jest trudny - aktualny bilans 6:8 sprawia, że bardziej trzeba skupić się na walce o play-off, a nie o wymarzoną czwórkę.

W sobotę gospodarzom nie pomogło 52 procent skuteczności rzutów z gry i 10 "trójek". 16 punktów i 5 asyst uzbierał Kikowski, 15 "oczek", 5 asyst i 4 zbiórki dodał Tauras Jogela. Tywain McKee, który ma robić różnicę, kolejny raz grał mało, a w pięć minut wywalczył 5 punktów (2/7 z gry).

Trefl z kolei jest na zupełnie odmiennej drodze. W końcu przyszły zwycięstwa, dzięki czemu zeszła presja i ciśnienie. Zespół wyraźnie odżywa. Sopocianie w tym meczu zdecydowanie zdominowali walkę "na deskach", mając m.in. aż 21 zbiórek w ataku (cały King miał łącznie 29 zbiórek).

King Szczecin - Trefl Sopot 94:104 (29:27, 17:25, 31:19, 17:33)

King: Paweł Kikowski 16, Łukasz Diduszko 15, Tauras Jogela 15, Jakub Schenk 14, Martynas Sajus 10, Martynas Paliukenas 10, Mateusz Bartosz 9, Tywain McKee 5, Dominik Wilczek 0.

Trefl: Łukasz Kolenda 16, Sasa Zagorac 15, Ian Baker 14, Damian Jeszke 13, Milan Milovanović 12 (11 zb), Paweł Leończyk 10, Jonte Flowers 8, Piotr Śmigielski 8, Vernon Taylor 8, Grzegorz Kulka 0.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Arka Gdynia305525525752393
2Polski Cukier Toruń305424626782413
3Stelmet Enea BC Zielona Góra305424627072410
4Anwil Włocławek305222827282460
5Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski3050201025772344
6MKS Dąbrowa Górnicza3047171325012514
7King Szczecin3045151525652527
8Legia Warszawa3045151523692396
9Polpharma Starogard Gdański3043131727112744
10TBV Start Lublin3043131725142525
11HydroTruck Radom3041111923482543
12GTK Gliwice3041111924682669
13PGE Spójnia Stargard303992123572551
14AZS Koszalin303882224212655
15Trefl Sopot303772324932598
16Miasto Szkła Krosno303662424382708


ZOBACZ WIDEO Puchar Anglii: Tottenham bez litości. 7 goli w meczu z ekipą z niższej ligi [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy King Szczecin gra poniżej swoich możliwości kadrowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL