Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Gortat Newspix / Piotr Kieplin / PressFocus / Na zdjęciu: Marcin Gortat

"Był kiedyś odrzucony i znienawidzony". Gortat skomentował wygraną Kurka

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Marcin Gortat z radością przyjął wybór Bartosza Kurka na sportowca 2018 roku. - Poprowadził reprezentację do medalu, o którym nikt nie marzył przed turniejem - argumentuje.

Jeden z liderów aktualnych mistrzów świata w siatkówce mężczyzn, Bartosz Kurek, został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2018 roku, wyprzedzając trzykrotnego mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich - Kamila Stocha. Wyniki 84. plebiscytu na Najlepszego Sportowca "Przeglądu Sportowego" i telewizji Polsat skomentował nasz rodzynek w NBA, Marcin Gortat.

"Mega cieszę się z powodu Bartka Kurka bo naprawdę zasłużył... Był kiedyś odrzucony i znienawidzony, a teraz jest na szczycie. BRAWO!" - napisał na Twitterze koszykarz Los Angeles Clippers.

"Przez wielu w naszym kraju... Mega się cieszę teraz. Poprowadził reprezentację do medalu o którym nikt nie marzył przed turniejem (we wrześniu Polacy obronili tytuł mistrza świata na parkietach w Bułgarii i we Włoszech - przyp. red.)" - dodał Gortat, odpowiadając na pytanie jednego z internautów, przez kogo Kurek był "odrzucony i znienawidzony".

W kolejnym komentarzu gracz drużyny z Los Angeles podkreślił, że na tytuł zasłużył również Stoch (skoczek z Zębu w ubiegłym roku zdobył złoty medal na ZIO w Pjongczangu), ale większość kibiców wskazała jednak na Kurka.

ZOBACZ WIDEO Czy Polska potrzebuje Wilfredo Leona? "To tak, jakby do kadry dołączył Ronaldo lub Messi"

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL