Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rob Lowery PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Rob Lowery

Krzysztof Sulima porozbijał rywali, Polski Cukier Toruń spokojnie ograł AZS Koszalin

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Czwartkowy mecz w Toruniu najkrócej można opisać tak: Polski Cukier zrobił swoje. AZS Koszalin zaczął nieźle, ale ostatecznie to podopieczni Dejana Mihevca wygrali pewnie, bo 89:65. Dodatkowym problemem gości jest kontuzja Macieja Kucharka.

W toruńskiej Arenie zaczęło się jednak sensacyjnie. Nie do zatrzymania byli Brandon Walters i Marko Tejić - obaj w pierwszej kwarcie zdobyli aż 16 punktów, a AZS prowadził nawet 22:14.

Twarde Pierniki w mgnieniu oka jednak odrobiły straty, a zbiegło się to w czasie z wejściem do gry Krzysztofa Sulimy. Popularny "Żubr" zdominował teren w pomalowanym i dał energię swojej drużynie, która pomknęła po zasłużony triumf.

Podkoszowy Polskiego Cukru zaliczył ostatecznie double-double, na które złożyło się 14 punktów i 11 zbiórek. Tyle samo punktów zaliczył też Cheikh Mbodj, a "oczko" mniej dołożył Robert Lowery.

Ekipa Dejana Mihevca mecz rozstrzygnęła defensywą - w drugiej kwarcie straciła zaledwie 6 punktów, a dzięki serii 18:2 odrobiła straty i objęła prowadzenie 32:24. Potem dołożyli kolejny run - tym razem 11:0 i mecz zamknęli praktycznie już przed przerwą.

Polski Cukier po zmianie stron ustabilizował swoją przewagę, która "krążyła" wokół 20 punktów. Trudno też powiedzieć, żeby obie drużyny były mocno skoncentrowane - bardziej dało się wyczuć oczekiwanie na końcową syrenę. Ostatecznie Twarde Pierniki wygrały 89:65 i trzeba powiedzieć, że to raczej łagodny wymiar kary.

Porażka, raczej wkalkulowana, to chyba najmniejszy problem Marka Łukomskiego, trenera koszalinian. Znacznie poważniejszy wydaje się uraz, jakiego doznał Maciej Kucharek. Wydaje się, że skrzydłowy AZS-u doznał kontuzji ścięgna Achillesa, a z boiska został zniesiony.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 89:65 (16:22, 29:6, 21:17, 23:20)

Polski Cukier: Cheikh Mbodj 14, Krzysztof Sulima 14 (11 zb), Robert Lowery 13, Bartosz Diduszko 12, Karol Gruszecki 11, Aaron Cel 7, Tomasz Śnieg 7, Ignacy Grochowski 5, Michael Umeh 4, Mikołaj Ratajczak 2.

AZS: Marko Tejić 15, Marek Zywert 12, Brandon Walters 10, Jacek Jarecki 10, Bartosz Bochno 7, Krzysztof Jakóbczyk 5, Alan Czujkowski 4, Drew Brandon 2, Dragoslav Papić 0, Maciej Kucharek 0, Grzegorz Surmacz 0.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Asseco Arka Gdynia305525525752393
2Polski Cukier Toruń305424626782413
3Stelmet Enea BC Zielona Góra305424627072410
4Anwil Włocławek305222827282460
5BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski3050201025772344
6MKS Dąbrowa Górnicza3047171325012514
7King Szczecin3045151525652527
8Legia Warszawa3045151523692396
9Polpharma Starogard Gdański3043131727112744
10Start Lublin3043131725142525
11HydroTruck Radom3041111923482543
12GTK Gliwice3041111924682669
13PGE Spójnia Stargard303992123572551
14AZS Koszalin303882224212655
15Trefl Sopot303772324932598
16Miasto Szkła Krosno303662424382708

ZOBACZ WIDEO Puchar Ligi Angielskiej: Tottenham nieznacznie lepszy od Chelsea. Dobre widowisko na Wembley [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy AZS Koszalin potrzebuje kolejnych roszad w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL