Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alice KunekWP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Alice Kunek

EBLK: szok w Bydgoszczy, derby dla Energi Toruń!

Krzysztof Kaczmarczyk
Artego Bydgoszcz w tym sezonie nie zawodziło i nie notowało wpadek. W niedzielę wicemistrzynie Polski przegrały jednak bardzo prestiżowy dla siebie mecz we własnej hali z Energą Toruń. Przyjezdne triumfowały 83:77.

Popularne "Katarzynki" nie przestają zaskakiwać. W Bydgoszczy od początku grały swoje i pomimo słabszej końcówki zdołały wywieźć arcyważny dla siebie triumf.

Alice Kunek potwierdziła, że w ostatnim czasie jest w dobrej dyspozycji - w 28 minut zaliczyła 21 punktów. Pod koszem swoje tradycyjnie dodała też Laura Svaryte.

Torunianki dobrze weszły w mecz. Gospodyniom brakowało przede wszystkim skuteczności, a słabiej spisywała się Julie McBride. Duże problemy z faulami miała też Dragana Stankovic (w całym meczu zaledwie 15 minut na boisku), a ona znaczy dla Artego najwięcej.

Energa grała swoje i nakręcała się z minuty na minutę. Po trzydziestu minutach gry torunianki prowadziły aż 69:49. W ostatniej kwarcie wicemistrzynie Polski rzuciły się w pogoń. Po "trójce" Tamara Radocaj i serii 12:0 na dwie minuty przed końcem Artego przegrywało już tylko 71:76.

Kluczowy w tym momencie okazał się rzut zza łuku Emilia Tłumak. Potem skutecznie rzuty wolne wykonywała Kunek i wygrana pojechała do Torunia. Artego tym samym przegrało trzeci mecz w sezonie.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 77:83 (14:23, 17:19, 18:27, 28:14)

Artego: Ziomara Morrison 19, Tamara Radocaj 15, Agnieszka Szott-Hejmej 14, Julice McBride 10, Alexis Hornbuckle 6, Karolina Poboży 6, Dragana Stanković 4, Elżbieta Międzik 3.

Energa: Alice Kunek 21, Laura Svaryte 17, Nirra Fields 15, Katarzyna Trzeciak 8, Melissa Diawakana 6, Emilia Tłumak 6, Ana-Marija Begić 4, Agnieszka Skobel 3, Angelika Stankiewicz 3.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:88 (17:22, 19:27, 13:21, 18:18)

Ostrovia: Ossowska 11, Jackowska 10, Kaczmarek 9, Bilotserkivska 9, Jaworska 7, Nowicka 6, Wajler 6, Motyl 5, Podkańska 2, Joks 2.

Pszczółka: Greene 18, Adamowicz 17, Kiesel 17, Mistygacz 11, Butulija 10, Rymarenko 7, Cebulska 6, Poleszak 2, Grygiel 0.