Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polski Cukier Toruń w półfinale PP Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: Polski Cukier Toruń w półfinale PP

Losowanie turnieju finałowego Pucharu Polski 24 stycznia

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
W przyszły czwartek, 24 stycznia, dokładnie o godz. 10 w warszawskim Ratuszu odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski. Impreza zostanie rozegrana w dniach 14-17 lutego 2019 roku w Arenie Ursynów.

Pierwotnie losowanie par ćwierćfinałowych z układem półfinałów Suzuki Pucharu Polski koszykarzy miało odbyć się we wcześniejszym terminie, ale ze względu na śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, zostało przełożone. Teraz już wiemy, że do losowania dojdzie 24 stycznia o godz. 10 w warszawskim Ratuszu. Transmisja będzie prowadzona na profilu Energa Basket Ligi na Facebooku.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 14-17 lutego 2019 roku w Arenie Ursynów. Poza gospodarzem zmagań, Legią Warszawa, wystąpi w nim siedem najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi na dzień 13 stycznia: Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, Anwil Włocławek, Arka Gdynia, BM Slam Stal Ostrów WielkopolskiPolpharma Starogard Gdański i MKS Dąbrowa Górnicza

Legia oraz trzy czołowe drużyny: Stelmet Enea BC, Polski Cukier oraz Anwil zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów. Zespół z Warszawy swój pierwszy mecz na pewno rozegra w czwartek o godz. 18.

W Arenie Ursynów turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się po raz trzeci. Rozegrane zostaną po dwa ćwierćfinały w czwartek i piątek, półfinały w sobotę i finał w niedzielę. Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. W poprzednim sezonie po trofeum sięgnęła ekipa Polskiego Cukru Toruń, która w finale pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 88:80. MVP całego turnieju został wybrany Karol Gruszecki.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Wojciech Chuchała pójdzie drogą Sebastiana Loeba? "Może będziemy szli w tym kierunku"

Która drużyna sięgnie po Suzuki Puchar Polski 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL