Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ivan AlmeidaNewspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Ivan Almeida

Hit stał się faktem! Ivan Almeida ponownie zagra w Anwilu Włocławek

Michał Wietrzycki
Michał Wietrzycki
To jest wiadomość, na którą czekali fani mistrzów Polski. Ivan Almeida ponownie założy koszulkę Anwilu Włocławek i pomoże drużynie w drugiej części sezonu.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Ivan Almeida rozstał się ze swoim klubem - BC Kalev/Cramo Tallin i możliwy jest jego powrót do EBL. Wydawało się z początku, że sytuacja z kontraktem Kabowerdeńczyka będzie skomplikowana, zawodnik twierdził bowiem, ze jest wolnym zawodnikiem, ale podobnego zdania nie byli włodarze estońskiego klubu. Ostatecznie w czwartek BC Kalev potwierdził, że kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Almeida bez pracy nie pozostał długo, już w piątek okazało się, że Kabowerdeńczyk resztę sezonu spędzi tam, gdzie święcił największe sukcesy w karierze - we Włocławku. Sam zawodnik przyznał, że będzie gotów do gry gdy tylko znajdzie nowy klub, wiele wskazuje na to, że skrzydłowy ponownie zadebiutuje w koszulce Anwilu już podczas najbliższego meczu ligowego. W środę Almeida poleciał do Francji na konsultacje z lekarzem, który dał mu zielone światło na powrót do gry. 

Pierwszą część sezonu Almeida spędził w Estonii, w stolicy kraju spędził jednak tylko kilka miesięcy, a jego kontrakt został rozwiązany. W Tallinnie reprezentant Republiki Zielonego Przylądka był najlepszym strzelcem drużyny, w lidze VTB notował średnio blisko 17 punktów w każdym meczu.

Zawodnik we Włocławku stawi się w piątek wieczorem, kontrakt został podpisany do końca obecnego sezonu. 

ZOBACZ WIDEO Jakie są marzenia Kubicy? "Zrobienie dobrej roboty i pozostanie w F1 na dłużej"

Czy powrót Ivana Almeidy do Anwilu jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL