Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Jan Karwowski / Na zdjęciu: Tiffany Hayes

Euroliga: znakomity mecz CCC Polkowice, mistrzynie Polski rozbiły ESBVA-LM

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Znakomity mecz CCC Polkowice i szósta wygrana w Eurolidze. Mistrzynie Polski pokonały we własnej hali francuskie ESBVA-LM 86:66. Podopieczne Marosa Kovacika pozostają zatem w dobrej pozycji w rywalizacji o awans do fazy play-off.

"Pomarańczowe" od samego początku dominowały. Szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę i potem swobodnie punktowały rywalki.

CCC zagrało kompletne zawody - co prawda popełniło aż 17 strat, ale to ostatecznie nie miał większego znaczenia dla przebiegu spotkania.

W samej pierwszej kwarcie mistrzynie Polski trafiły czterokrotnie zza łuku i wypracowały sobie dwucyfrową przewagę. Polkowiczanki grały jak w transie dominując w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła.

ZOBACZ WIDEO Zaskakujący transfer Pazdana. "Finansowo na pewno nie straci. Sportowo raczej też nie"

Gdy na starcie trzeciej kwarty kolejną "trójkę" trafiła Jasmine Thomas "Pomarańczowe" prowadziły już 60:31 praktycznie zamykając spotkanie. Co prawda rywalki szarpnęły, ale CCC wszystko miały cały czas pod kontrolą i ostatecznie triumfowały różnicą 20 "oczek".

Niemal bezbłędne zawody rozegrała Temi Fagbenle (19 punktów, 8/11 z gry). Wielką formę potwierdziła Styliani Kaltsidou (16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty), a coraz pewniejszym punktem drużyny jest Jasmine Thomas (16 "oczek" i 7 asyst).

CCC kontynuuje doskonałą passę. Po wygranej Suzuki Pucharu Polski, wygrały ważny mecz ligowy w Toruniu z Energą, a teraz nie pozostawiły złudzeń ESBVA-LM w Eurolidze. W takiej dyspozycji "Pomarańczowe" na pewno są głównym faworytem w wyścigu po mistrzostwo Polski i awans do fazy play-off europejskich pucharów.

CCC Polkowice - ESBVA-LM 86:66 (26:15, 29:16, 12:18, 19:17)

CCC: Temi Fagbenle 19, Styliani Kaltsidou 16, Jasmine Thomas 16, Tiffany Hayes 10, Weronika Gajda 9, Johannah Leedham-Warner 9, Karolina Puss 3, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Lynetta Kizer 2.

ESBVA-LM: Magali Mendy 21, Shante Evans 14, Angela Bjorklund 10, Romy Bar 7, Johanne Gomis 7, Laetitia Kamba 5, Helena Jakovljević 2, Virginie Bremont 2.

Euroliga kobiet 2018/2019, grupa A

#DrużynaMZPPkt.+-
1UMMC Jekaterynburg14131271155859
2ZVVZ USK Praga141042411191005
3Tango Bourges Basket1495231042940
4CCC Polkowice147721930913
5Nadieżda Orenburg147721899950
6Famila Schio145919912955
7ESB Lille Métropole14410188751048
8Mithra Castors Braine14113158401103

Czy CCC znajdzie się w najlepszej czwórce swojej grupy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL