Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stelmet - Polpharma Od lewej: Adam Kemp, Gabe DeVoe, Tre BusseyNewspix / Tomasz Browarczyk/400mm.pl / Na zdjęciu: Stelmet - Polpharma. Od lewej: Adam Kemp, Gabe DeVoe, Tre Bussey

EBL: Stelmet rozprawił się z Polpharmą. Nieudany powrót Gronka do CRS

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie udał się powrót Artura Gronka do hali CRS. Stelmet Enea BC Zielona Góra pewnie rozprawił się z Polpharmą Starogard Gdański, wygrał 96:80, odnosząc 16. zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi.

W zasadzie Stelmetowi Enei BC wystarczyły dwa mocne uderzenia, by rozstrzygnąć pojedynek z Polpharmą na swoją korzyść. Mowa o fragmencie z drugiej kwarty i przełomie trzeciej i czwartej odsłony, po których ekipa Igora Jovovicia wychodziła na blisko 20-punktowe prowadzenie.

O ile w drugiej kwarcie przyjezdni byli w stanie zniwelować straty i wrócić ze stanu 41:23 na korzyść miejscowych, o tyle po serii biało-zielonych w ostatniej części spotkania nie było już czego zbierać. Efektem była okazała i pewna wygrana czterokrotnych mistrzów Polski.

W szeregach Stelmetu Enei BC szaleli zwłaszcza Markel Starks i Przemysław Zamojski. Amerykanin zanotował 23 punkty (10/14 z gry), dokładając do tego pięć asyst. Reprezentant Polski zakończył zaś zawody z 21 "oczkami" na koncie, na co złożyło się m.in. pięć "trójek".

Także 21 punktów, tyle że w Polpharmie, uzbierał lider gości Tre Bussey. Dwa "oczka" mniej dorzucił Daniel Gołębiowski

Zobacz także: Hit stał się faktem! Ivan Almeida ponownie zagra w Anwilu Włocławek

Różnicę na korzyść Stelmetu Enei BC zrobiły zwłaszcza rzuty trzypunktowe (12/26 przy 7/21 w wykonaniu Polpharmy) oraz zbiórki. Gospodarze zebrali 43 piłki, przy 29 przyjezdnych.

Jeszcze słowo o Arturze Gronku, który przez kilka ostatnich sezonów pracował przecież w Zielonej Górze. Kibice Stelmetu Enei BC przywitali go sporą porcją braw, zaś miejscowy fanklub przed pierwszym gwizdkiem skandował jego nazwisko. Miły gest.

Dla Stelmetu Enei BC wygrana z Polpharmą była 16. w tym sezonie Energa Basket Ligi. Dla Polpharmy zaś to dziewiąta porażka w obecnych rozgrywkach, a czwarta z rzędu.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 96:80 (23:17, 26:23, 23:19, 24:21)

Stelmet Enea BC: Markel Starks 23, Przemysław Zamojski 21, Zeljko Sakić 11, Darko Planinić 11, Michał Sokołowski 9, Gabe DeVoe 7, Łukasz Koszarek 5, Adam Hrycaniuk 4, Kacper Mąkowski 3, Jarosław Mokros 2, Kacper Traczyk 0.

Polpharma: Tre Bussey 21, Daniel Gołębiowski 19, Brett Prahl 12, Justin Bibbins 11, Adam Kemp 6, Paweł Dzierżak 6, Filip Struski 3, Michael Hicks 2.

Energa Basket Liga 2018/2019

#DrużynaMPktZP+-
1Asseco Arka Gdynia305525525752393
2Polski Cukier Toruń305424626782413
3Stelmet Enea BC Zielona Góra305424627072410
4Anwil Włocławek305222827282460
5BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski3050201025772344
6MKS Dąbrowa Górnicza3047171325012514
7King Szczecin3045151525652527
8Legia Warszawa3045151523692396
9Polpharma Starogard Gdański3043131727112744
10Start Lublin3043131725142525
11HydroTruck Radom3041111923482543
12GTK Gliwice3041111924682669
13PGE Spójnia Stargard303992123572551
14AZS Koszalin303882224212655
15Trefl Sopot303772324932598
16Miasto Szkła Krosno303662424382708

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 100. Jacek Gmoch wspomina masakryczną kontuzję. "Jak trzęsienie ziemi" [2/4]

Czy rozmiary zwycięstwa Stelmetu to dla ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

  • Jarek Sliwa Zgłoś
    Nie ma co sie rozpisywać i pocić..dwa pkt są ,,styl tez na ten czas ok..ale Darko do wymiany sorki nawet trener nie powinien miec nic przeciw mimo że ziomal..Sądzę patrząc na to wszystko
    Czytaj całość
    że stac ich na troche wyższy poziom..PO ..w zasięgu z I m ca a co dalej zobaczymy..:)pozdrawiam wszystkich Kibiców Stelmetu.:)
    • Stawik Zgłoś
      No kuzwa piknie ,Adamek w sądzie się upomnial o zaległą kasę i JJ musi wypłacić 189 k . Tradycji stało się zadość hehe.
      • Asfodel Zgłoś
        Wynik do przewidzenia, tylko niepoprawni optymiści mogli spodziewać się wygranej farmaceutów. Mecz jakiś porywający nie był, ale sporo akcji mogło się podobać. Trochę przypominał
        Czytaj całość
        starcie CSK ze... Stelmetem, gdy już się wydawało, że przyjezdni się zbliżają, rywal odjeżdżał niczym tgv.
        Wszystkie komentarze (12)

        Komentarze (12)

          Wszystkie komentarze (12)
          PRZEJDŹ NA WP.PL