Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / WKK Wrocław / Na zdjęciu: zespół WKK Wrocław

I liga: WKK niepokonany u siebie. Straty zniweczyły szansę Pogoni

Patryk Neumann
Nie ma mocnych na WKK Wrocław grający u siebie. W 22. kolejce I ligi z beniaminkiem przegrali koszykarze Pogoni Prudnik (67:70). Goście popełnili 20 strat przy ośmiu takich błędach rywali.

Po tym spotkaniu WKK legitymuje się bilansem 11-0 u siebie, a Pogoń na wyjeździe triumfowała tylko raz. W niedzielę atut własnego parkietu nie był jednak tak oczywisty. Z Prudnika do Wrocławia nie jest daleko i to właśnie goście mogli liczyć na gorące wsparcie swoich kibiców.

Pogoń na początku prowadziła 10:6, a osiem punktów w tym czasie zdobył Tomasz Prostak. Odpowiedź gospodarzy była imponująca. W kolejnych minutach zdominowali oni rywala. Seria 26:4 dała im wyraźną zaliczkę (32:14). Wydawało się, że to koniec emocji. Tak jednak nie było.

Po 20 minutach gospodarze prowadzili jeszcze 41:30, ale po zmianie stron kapitalną serię miał Grzegorz Mordzak. Pogoń zbliżyła się na punkt jednak nie zdołała przejąć inicjatywy. W czwartej kwarcie zagrała nerwowo i nie wykorzystała realnej szansy na zwycięstwo ulegając 67:70.

W końcówce zabrakło niewiele. Kluczowa była jednak różnica w stratach. WKK popełnił ich osiem, a Pogoń aż 20. Nie zniwelowało tego 12 "trójek" przy ośmiu rywali i wygrana rywalizacja o zbiórki (44:37). Bezsprzecznie najlepszym koszykarzem gości był Tomasz Prostak, który nawet na moment nie opuścił parkietu. Do 23 punktów dołożył 12 zbiórek i sześć asyst. Wspierał go jeszcze Grzegorz Mordzak (16 punktów, po cztery zbiórki i asysty).

WKK do zwycięstwa poprowadziło trzech koszykarzy. Jakub Patoka, Damian Pieloch i Jakub Koelner zdobyli łącznie 44 punkty. Indywidualnie żaden z nich nie rozegrał wielkich zawodów, ale każdy miał w tym spotkaniu momenty, w których był liderem drużyny.

WKK Wrocław - Pogoń Prudnik 70:67 (25:12, 16:18, 16:22, 13:15)

WKK: Patoka 15, Pieloch 15, Koelner 14, Ciechociński 8, Józefiak 6, Rutkowski 6, Fiedukiewicz 4, Malona 2, Uberna 0.

Pogoń: Prostak 23, Mordzak 16, Nowakowski 7, Sroka 7, Krawczyk 5, Pisarczyk 4, Szpyrka 3, Malitka 2, Antczak 0, Moczulski 0.