Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Szewczyk z Bozicą Mujović (z lewej) i Jordin Canadą WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Szewczyk z Bozicą Mujović (z lewej) i Jordin Canadą

Wisła CanPack Kraków reaguje: Krzysztof Szewczyk nie jest już trenerem Białej Gwiazdy

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Sobotnia porażka Wisły CanPack Kraków w Gdyni z Arką przelała czarę goryczy. Dla Białej Gwiazdy była to szósta porażka w sezonie - władze klubu zareagowały i rozstały się z trenerem Krzysztofem Szewczykiem.

Krzysztof Szewczyk trafił do Krakowa przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. Z Wisłą CanPack - gdzie cele są zawsze ambitne - w pierwszym roku pracy nie wywalczył żadnego trofeum: przegrał w finale Pucharu Polski, a w lidze zajął czwarte miejsce.

Zarząd zaufał mu jednak i dał jeszcze jedną szansę. Niestety wyniki w i w bieżącym sezonie nie są najlepsze. Najpierw Biała Gwiazda przegrała walkę o Euroligę, a w Energa Basket Lidze Kobiet z bilansem 9 zwycięstw i 6 porażek zajmuje obecnie 7. pozycję.

Co prawda Wisła CanPack wywalczyła awans do 1/8 EuroCupu, ale to okazało się niewystarczające - z dniem 11 lutego Krzysztof Szewczyk przestał pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Wisławski: Robert Kubica to dla mnie "nadczłowiek". Kierowca totalny!

Nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy został Wojciech Eljasz-Radzikowski, czyli dotychczasowy asystent Szewczyka. Młody trener nie ma być tylko "tymczasową opcją", ale Wisłę CanPack ma poprowadzić do końca obecnych rozgrywek.

Przed Eljaszem-Radzikowskim trudny debiut - już w najbliższy czwartej w pierwszym meczu 1/8 finału EuroCupu Wisła CanPack zagra z tureckim zespołem Cukurova Basketbol.

Czy dobrze stało się, że Wisła CanPack rozstała się z Krzysztofem Szewczykiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL