WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MIKE NELSON / Na zdjęciu: Luke Walton (w środku)

Media w USA: Luke Walton po sezonie straci posadę trenera Los Angeles Lakers

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Dziennikarze w amerykańskich mediach nie mają złudzeń. Po obecnym sezonie Luke Walton przestanie pełnić funkcję trenera Los Angeles Lakers.

Przedsezonowe sprowadzenie LeBrona Jamesa miało być lekiem na całe zło Los Angeles Lakers. Ekipa z Miasta Aniołów zajmuje jednak w chwili obecnej 10. miejsce w Konferencji Zachodniej. Co prawda nie wydaje się to do końca zła lokata, jako że do fazy play-off awans wywalczy osiem najlepszych zespołów, jednak powoli strata Jeziorowców robi się już coraz większa.

W chwili obecnej ostatnią premiowaną awansem pozycję zajmują San Antonio Spurs, którzy mają na swoim koncie 36 zwycięstw i 29 porażek. Zestawiając obok nich Lakers, mających bilans 30-34, gołym okiem widać, że strata Kalifornijczyków jest już naprawdę spora. Tym bardziej, że zamiast z meczu na mecz grać lepiej, ekipa z LA prezentuje się po prostu coraz słabiej.

Czytaj także: LeBron i Lakers coraz dalej od play-offs

W ostatnich 12 spotkaniach, aż 9-krotnie schodziła ona z parkietu w przegranej roli. A należy mieć na uwadze przede wszystkim to, że właśnie nadchodzi kluczowy moment jeśli chodzi o kwestie awansu do najlepszej ósemki. Informacja o nadchodzącym końcu Waltona w Lakers pochodzi od Marca Steina z NY Timesa, który podkreślił, że takie właśnie pogłoski krążą w kręgu trenerskim.

Dotychczas Walton poprowadził drużynę z Los Angeles do łącznego bilansu 91-136, jednak tym razem chyba każdy z kibiców klubu liczył chociażby na wywalczenie awansu co najmniej do fazy play-off. W końcu nie po to zatrudnia się przed sezonem samego LeBrona Jamesa, aby obejść się smakiem. Wiele jednak wskazuje, że właśnie to pozostanie fanom Lakers po sezonie zasadniczym, a sam LBJ po raz pierwszy od kilkunastu lat będzie miał wolne już w pierwszej połowie kwietnia.

Czytaj także: "Złe" spojrzenie Trae'a Younga

ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Gdyby w Seefeld wygrał Niemiec, nie wiedziałbym, czy mam się cieszyć, śmiać, czy płakać

Czy Los Angeles Lakers zdołają jednak awansować do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL